Kocaelili izcilerden ‘şehitlere saygı’ yürüyüşü

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 6:37

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 6:37


Türk’ün en büyük gurur günlerinden biri olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaelili İzciler “Şehitlere Saygı” yürüyüşü yaptı.

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü İzcilik ve Doğa Sporları Birimi tarafından organize edilen 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kocaelili izcileri; kanının son damlasına kadar bu vatan toprakları uğruna can veren tüm Şehitlerimizi yâd etmek, o dönemde neferlerimizin çektiği tüm zorlukları hissetmek amacıyla onur, gurur ve şeref ile İstiklal Yürüyüşü gerçekleştirdi.

SEKA Kağıt Müzesi önünden toplanan izci grupları önce saygı duruşunda bulunarak, İstiklal Marşı’nı okudular, sonra Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi önüne yürüdüler.

18 Mart Deniz Şehitleri Zaferi İstiklal Yürüyüşü etkinliğine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım’ın yanısıra katılım sağlayan Albayrak, Sancak, Ertuğrul Gazi, Arslanbey, Ayyıldız, Medeniyet, Barbaros, Körfez Çelik Sanayi, Pusula, Akşemsettin’den oluşan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü İzci Üniteleri ile Kocaelili izciler SEKA Kağıt Müzesi önünden başlayan Kocaeli Uluslararası Kongre Merkezi önünde sona eren yürüyüş sonrası 350 kişilik izci grubu tarafından söylenen Alay Marşı ile etkinlik tamamlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir