Kocaeli’de KO-MEK’ten iki yarışma birden

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 7:20

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 7:20


KO-MEK’in düzenleyeceği Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma ve resim yarışmaları için başvurular alınmaya başlandı

KOCAELİ (İGFA) – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitim Kursları’nın (KO-MEK) kursiyerleri arasında öğrenirken eğlenmelerini sağlamak ve bir aile ortamı içinde öğrendikleri bilgileri beceriye dönüştürmek için her yıl düzenlediği Resim ve Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma yarışmalarını bu yıl da gerçekleştiriyor.

KO-MEK Resim ve Kuran-ı Kerim branşında 01.09.2020 tarihinden sonra eğitim almış ya da eğitimine devam eden kursiyerler arasında düzenleyeceği yarışmaların son başvuru tarihi Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması için 25 Mart Cuma günü olurken, resim yarışması için ise 26 Nisan olarak belirlendi.

Resim branşı kursiyerlerinin bilgi ve becerilerini tuvale aktardığı yarışmalar sonucunda oldukça iddialı resimler ortaya çıkıyor.

Her yıl farklı konseptte düzenlenen yarışmanın teması bu yıl “Kocaeli ve Turizm Temalı Resim Yarışması” olarak belirlendi. 26 Nisan’a kadar başvurularını yapan ve yarışmaya katılmak isteyen kursiyerlerin eserlerini, 10 Mayıs 2022 mesai bitimine kadar Yaygın Eğitim Şube Müdürlüğü Leyla Atakan Kültür ve Eğitim Merkezi Halkla İlişkiler Birimine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Alanında uzman jürinin değerlendirmesi sonrasında dereceye giren kursiyerler ödüllerini 14 Haziran 2022 Salı günü KO-MEK İzmit İlçe Sergisinde alacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir