Kocaeli İzmit’te ‘tekerlekli sandalye’ büyüledi

Eklenme tarihi: 27/03/2022 – 21:57

Son güncellenme tarihi: 27/03/2022 – 21:57


Kocaeli’de İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ve Marmara Eğitim Kurumları Kocaeli Kampüsü ortaklığında gerçekleştirilen “Tekerlekli Sandalye Dans Gösterisi” izleyenlerden tam not aldı.

KOCAELİ (İGFA) – Tekerlekli Sandalye Dans Projesinde, dansa gönül veren, sanatı seven, sanatı aşkla seyreden büyük topluluklar oluşturmak amacıyla düzenlenen dans gösterisi seyircilerin büyük beğeni ve takdirini kazandı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle kurulan ‘Tekerlekli Sandalye Dans Projesi’, İzmit Belediyesi, İzmit Kent Konseyi, Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği ve Marmara Eğitim Kurumları Kocaeli Kampüsü ortaklığında gerçekleştirilen programda sahne aldı.   

Dans gösterisi öncesi kürsüye çıkarak seyircilere hitap eden İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, derneklerin taleplerine cevap verebilmek için tüm kaynaklarla yanlarında olmaya gayret ettiklerini belirterek, “Yakın zamanda İzmit Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz engelli bireylerimizin ya da çocuklarımızın hayatını kolaylaştıracak, ailelerin hayatını kolaylaştıracak Yaşama Destek Evi gibi yine yakın zamanda hayata geçireceğimiz Otizm Spor Merkezi gibi her engel grubumuzda her engelli bireyimize elimizden geldiği kadar destek vermeye gayret edeceğiz” dedi.

Programda konuşan Kocaeli Spastik Çocuklar Derneği Başkanı Nuray Ergüneş ise, “Fatma Başkanımla çok güzel şeyleri başaracağız ben buna inanıyorum. İnanın bu akşam çok güzel şeyler seyredeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir