Kocaeli İzmit Belediyesinin küçükbaş hayvan desteğinde başvurular yarın başlıyor

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10


İzmit Belediyesinin kırsal kalkınma adına her köyden iki çiftçiye yüzde yüz hibeli vereceği küçükbaş hayvan desteği için başvurular 14 Mart Pazartesi başlıyor.

KOCAELİ (İGFA)- İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet öncülüğü ve Veteriner İşleri Müdürlüğü bünyesinde, kırsal bölgelerde çiftçiyi desteklemek amacıyla küçükbaş hayvan desteği projesi hayata geçiriliyor. Bu kapsamda her kırsal mahalleden iki çiftçiye yüzde yüz hibeli damızlık niteliği olan koç ve kuzulu koyun desteği için başvurular 14 Mart Pazartesi  başlayacak. 

ÇİFTÇİYE UMUT OLACAK

Kırsal mahalleleri canlandırmak ve üretimi arttırmak adına hibe desteklerine bir yenisini eklemeye hazırlanan İzmit Belediyesi, kırsal kalkınmayı destekleme projeleri ile çiftçiye umut oluyor. Küçükbaş hayvan desteği projesi kapsamında çiftçiler başvurularını 18 Mart Cuma günü saat 17.30’a kadar Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne yapabilecek. Proje ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen vatandaşlar 318 00 00 (6002) numaralı telefonu arayarak bilgi alabilir. 

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLECEK

Başvuruların ardından 21-25 Mart tarihleri arasında başvuruların uygunluğu oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilecek. 28 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te evrakları eksiksiz ve uygun olan adaylar arasında noter huzurunda kura çekilecek. Başvuru yapılmayan köylerden artan küçükbaş hayvan için; kurada seçilmeyen tüm başvuruların değerlendirildiği bir kura çekimi daha yapılacak. Hayvan desteği kazanan hak sahiplerine kura çekiminin sonunda açıklanacak olan tarihte hayvanlar Modern Hayvan Pazarı’nda tutanak ile teslim edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir