Kocaeli Gebze Barış Mahallesinde altyapı hatları yenileniyor

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 10:10


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü şehrin dört bir yanında altyapı yatırımlarına devam ediyor. Çalışmalar kapsamında Gebze Barış Mahallesinde yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çalışmaları gerçekleştiriliyor.

KOCAELİ (İGFA)- İSU Genel Müdürlüğü, Kocaeli genelinde gerçekleştirdiği örnek altyapı yatırımları, teknolojik yatırımlar ve işletmecilik faaliyetleri ile Türkiye’de alanında örnek kurumlar arasında yer alıyor. Bu vizyonla altyapı yatırımlarını sürdüren İSU, Gebze ilçesi Barış Mahallesinde altyapı hatlarını yeniliyor. Yapılan çalışmalar kapsamında 1000mm ve 300 mm çapında beton boru ile 250 mm, 150mm ve 100 mm çapında düktilfont borular kullanılarak yeni içme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı imalatları gerçekleştiriliyor.

Gebze ilçesi Barış Mahallesinde devam eden çalışmalar kapsamında toplamda 1200 metre uzunluğunda yenilenecek olan içme suyu hattı çalışmalarının 370 metre uzunluğundaki kısmı tamamlandı. Kanalizasyon çalışmalarında 1920 metre uzunluğunda imalatlar tamamlanırken 680 metrelik kalan kısımda çalışmalar devam ediyor. 1000 mm çapında borularla toplamda 328 metre uzunluğunda gerçekleştirilen yağmursuyu hattı çalışmalarının 310 metre uzunluğundaki kısmı gerçekleştirildi.

Çalışmalar kapsamında bozulan yolların üstyapısı toprak oturma sürecinin ardından asfalt, asfalt yama, parke olarak program dâhilinde gerçekleştirilecek. Bölgede devam eden çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte aboneler, kaliteli ve sağlıklı altyapı ile birlikte üstyapının tamamlanmasıyla modern bir çehreye kavuşmuş olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir