Kimyevi sektöründe yeni dönem ihracatın formülünü açıkladı

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 10:50

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 10:50


İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkan adayı Tayfun Koçak, 7 Nisan’da yapılacak seçimler öncesinde projelerini açıkladı.

İSTANBUL (İGFA) – Şubat ayında gerçekleştirdiği 2,4 milyar dolar ihracatla Türkiye’nin en fazla ihracat gerçekleştiren ikinci sektörünün çatı STK’sı nisan ayında yeni başkanını ve yönetimini seçmeye hazırlanıyor.

İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) Başkan adayı Tayfun Koçak, 7 nisanda yapılacak seçimler öncesinde projelerini açıkladı. Koçak ve yönetim ekibi, göreve gelmeleri halinde hayata geçirecekleri projelerin detaylarını aktardılar.

Başkan dışında hiç kimsenin söz sahibi olamadığı, önceki dönemlere göre çok daha az faaliyet yapılan ve sektörün önünü tıkayan bir yönetime karşı çözüm üretebilmek için gönüllü olduklarını söyleyen Tayfun Koçak, “İlk etapta Amerika Birleşik Devletleri, Panama, Şili, İngiltere, Güney Afrika, Kenya, Birleşik Arap Emirlikleri, Vietnam, Hong Kong ve Endonezya’da, sonrasında da üyelerimizle birlikte belirleyeceğimiz ilave ülkelerde, sadece kimya sektörü çalışmalarına yönelik ofisler açıyoruz. Bu ofisler kanalıyla pazardaki rakip ürünleri, sektördeki gelişmeleri inceleyecek, potansiyel alıcılar ile iletişimi sağlayarak tüm üyelerimiz ile paylaşacağız” dedi.

Koçak, rakiplerden daha kaliteli ve daha uygun koşullarda üreterek, Türk Kimya sektörünü tüm dünyaya tanıtacaklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir