Kilis’te ‘Şiir ve Kompozisyon Yarışması’nda, ödüller sahiplerini buldu

Eklenme tarihi: 25/03/2022 – 12:41

Son güncellenme tarihi: 25/03/2022 – 12:41


Diyanet İşleri Başkanlığı’nca düzenlenen şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerin ödülleri Kilis İl Müftülüğü Hizmet Binasında verildi.

KİLİS (İGFA)- Kilis’teki okullardan yarışmaya katılan öğrenciler, “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz
Zaferi” aynı zamanda “12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü” etkinlikleri kapsamında Çanakkale’yi geçilmez kılan şehitlerimiz ve İstiklal Marşı’nın yazarı Mehmet Akif Ersoy’u anlatmak için şiir ve kompozisyon kaleme aldı. Eserler, İl Müftülüğü’nce kurulan komisyon tarafından değerlendirilerek dereceye giren öğrenciler belirlendi.

Değerlendirmeler sonucunda şiir dalında Polateli Çok Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Rukiye Keçe birincilik elde ederken, yine Polateli Çok Programlı Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Aziz Teke ikinci, Kilis Anadolu Lisesi öğrencisi Ökkeş Kırmızıkaya üçüncü oldu. Kompozisyon alanında ise Hoca Ahmet Yesevi Ortaokulu öğrencisi Meryem Kılıç birinci, Abdurrahman İyigün Ortaokulu öğrencisi Şükran Mercimek ikinci, Tahsin Panoğlu Ortaokulu öğrencisi Nisa Nur Saygılı üçüncü oldu.

Derece elde eden öğrencilere Kilis İl Müftüsü Abdurrahman Şahin, İl Müftü Yardımcısı Cengiz Çolak ve Pınar Han ile Gençlik Koordinatörü Fadıl Akkuş tarafından ödülleri takdim edildi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir