Kılıçdaroğlu: Demokratik yollarla seni gönderecek biziz

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 15:08

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 15:08


CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın doktorlar ve sağlık çalışanlarına yönelik “Varsın giderlerse gitsinler” sözlerine karşılık “Demokratik yollarla seni gönderecek olan biziz” yanıtını verdi.

ANKARA (İGFA) – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’de grup toplantısında konuştu.

Salgın sürecinde sağlık çalışanlarının özverili şekilde çalıştıklarını ve aileleriyle görüşemediklerini belirten Kılıçdaroğlu, “Onların tamamı burada, ülkelerinde kalacak, hastalara bakacaklar. Bütün sağlık çalışanlarına söylüyorum, az kaldı, merak etmeyin, bütün haklarınızı alacaksınız” dedi.

Mazota yapılan zamların sadece çiftçileri değil balıkçıları da zor durumda bıraktığını dile getiren Kılıçdaroğlu, partisinin, balıkçıların sorunlarına ilişkin bir rapor hazırladığını, iktidara gelmeleri halinde bu kesimin sorunlarını da çözeceklerini iddia etti. Kılıçdaroğlu, “İktidarımızda sadece malı götürenler üzülecek, onun dışında herkes sevinecek”  dedi.

Üretmek isteyen çiftçiler için tek adresin CHP olduğunu savunan Kılıçdaroğlu, çiftçilerin partisine oy vermesini istedi. Kılıçdaroğlu, “Önce benim insanım kazanacak. Bahçeli de duysun bunu. Adam Afrika’ya gidiyor, yer kiralıyor. Ona sesini çıkarmıyor. Kılıçdaroğlu Diyarbakır’a gitmiş, çiftçiye ücretsiz elektrik verecek. ‘Vay sen oraya nasıl gidersin?’ Ben Türkiye’nin her noktasına alnım açık giderim, bu ülke için giderim, vatanım, bayrağım için giderim ama sen gidemezsin” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, finansal çöküşün ticari çöküşü de getirdiğini belirterek, herkesin anlık yaşadığını, vadeli alış ve satışların bittiğini, başta doğal gaz ve elektrik olmak üzere arka arkaya gelen zamların tedarik zincirinde kopmalara yol açtığını öne sürdü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir