Kayseri’de ‘Koca’man festival

Eklenme tarihi: 02/04/2022 – 7:38

Son güncellenme tarihi: 02/04/2022 – 7:38


Kayseri Kocasinan Belediyesi, Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle gençlere yönelik düzenleyeceği KocaFest Festivali ile teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturacak. Haziran ayında TEKNOFEST gibi yarışma düzenleyeceklerine dikkat çeken Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, festival ile Türkiye’nin yerli ve milli teknolojisini üreten bireyler yetiştirilmesini hedeflediklerini söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’de teknoloji tabanlı çalışmalar yapan Nuh Mehmet Küçükçalık Anadolu Lisesi, Sami Yangın Anadolu Lisesi, Sümer Fen Lisesi, Kayseri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Kocasinan Kız Anadolu Lisesi’nin öğrenci ve öğretmenleriyle Belediye Meclis Salonu’nda bir araya gelen Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, onlarla sohbet etti. Öğrenci ve öğretmenlerin fikirlerini dinleyen Başkan Çolakbayrakdar, TEKNOFEST’E hazırlanan gençlere tam destek verdiklerini belirterek, Haziran ayında ise TEKNOFEST gibi Kocasinan Teknoloji Festivalini (KocaFest) düzenleyeceklerini duyurdu.

Öğrencilerin heyecanını yürekten hissettiğini söyleyen Çolakbayrakdar, “Kocasinan Belediyesi olarak Kocasinan Akademi ile kadın, erkek, genç ve yaşlı olmak üzere her yaş grubuna eğitimler veriyoruz. Yenimahalle’deki bir binamızı teknoloji tabanlı bir atölye haline getireceğiz. Gençlerin istediği teknoloji uygulamaları yapabilecekleri bir atölye olmuş olacak. Bu yıl Kocasinan Teknoloji Festivalini yapacağız ama özellikle yurt içi ve yurtdışında yarışmalara katılım sağlayacak altyapıyı sunacağız.  Bu fırsatları Kocasinan’da bulunan toplam 33 liseye sunabilmek ve her lisenin bir takım çıkarabileceği çalışmalara imza atabilmek için çalışıyoruz” dedi.

Kocasinan İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse ise festival ile gençleri, milli teknoloji hamlesinde cesaretlendirmeyi hedeflediklerine değindi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir