Kayseri Sarıoğlan ve Akkışla’da doğal gaz heyecanı

0

Eklenme tarihi: 02/04/2022 – 9:48

Son güncellenme tarihi: 02/04/2022 – 9:48


Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Sarıoğlan ve Akkışla’da gerçekleşen Doğal gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ne katıldı. Başkan Büyükkılıç, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, birlik, beraberlik içerisinde yapacakları daha çok iş olduğunu vurguladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Sarıoğlan ilçesinde ilk olarak esnaf ziyaretleri yapan ve esnaflara hayırlı, bereketli işler dileyen Başkan Büyükkılıç ve protokol Sarıoğlan Belediyesi’ne geçti.

Sarıoğlan Belediyesi önünde gerçekleşen ‘Sarıoğlan İlçesi Doğal gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra, Önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar bakanlarından Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Sarıoğlan Kaymakamı Hatice Ruveyda Kahraman, Sarıoğlan Belediye Başkanı Bekir Ayyıldırım, Felahiye Belediye Başkanı Vural Coşkun, MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız, daire başkanları ve ilçe sakinleri katıldı. 

Törende konuşmasına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız’a teşekkür ederek başlayan Başkan Büyükkılıç, “Fatih Dönmez Bakanımız, burada bir irade koydular. EPDK ile diğer kuruluşlarımızla beraber nüfus sayısı itibariyle ile beraber doğalgaz arzının olmasının hiç imkânı yoktu. Bütün bunlara rağmen bizleri kırmadı, Sayın Cumhurbaşkanımızın da talimatlarıyla ‘Kayseri’ye özel bir durum olacak, başka yolu yok’ dedi. Allah’ın izniyle, kazasız belasız gaz çalışmalarımız tamamına erecek” dedi.

“SARIOĞLAN BARAJI’MIZIN SU SORUNU AŞILACAK”

Geçtiğimiz günlerde Sarıoğlan Barajı’nda yaşanan su sorununa değinen Başkan Büyükkılıç, “Tarım ve hayvancılık konusunda sadece 2022’de şimdilik 60 milyon TL yatırıma bütçe ayırdık, böylelikle bugüne kadar tüm ilçelerimize 100 milyon TL yatırım yapmış olacağız TÜRKVET’e üye olanların su paralarının yarısını biz ödeyelim dedik. Sarıoğlan’ımızdan 313 kişiye bu destek verilmiş. 6 bini aşkın kişiye de Kayseri genelinde verilmiş. Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesinden, meclis kararımızla biz ödüyoruz” diye konuştu.

Açılışın ardından Sarıoğlan Belediye Başkanı Ayyıldırım, Başkan Büyükkılıç’a Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim takdim etti. Protokol günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Başkan Büyükkılıç ve protokol, Sarıoğlan Kaymakamı Hatice Ruveyda Kahraman’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

AKKIŞLA’DA “DOĞALGAZ” HEYECANI

Sarıoğlan programının ardından Akkışla’ya geçen Başkan Büyükkılıç ve protokol, burada da Akkışla İlçesi Doğal gaz Altyapı Çalışması Başlangıç Töreni’ni gerçekleştirdi. Akkışla’daki törene, Sarıoğlan açılış programındaki protokolün yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, Akkışla Kaymakamı Tarık Safa Kahveci ve Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan da katıldı.

Akkışla Belediyesi önünde gerçekleşen törende konuşan Başkan Büyükkılıç, Akkışla’da yapılan ve yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili bilgiler paylaşarak, ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, birlik, beraberlik içerisinde yapacakları daha çok iş olduğunu vurguladı. 

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de Akkışla’nın olmazsa olmazı olduklarını vurgulayarak, emeği geçenlere teşekkür ederken, önceki dönem Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Kayseri Milletvekili Taner Yıldız da Türkiye’nin Edirne’den Kars’a kadar bu hizmetin ulaştırılmasının görevleri olduğunu ifade ederek, bu hizmetin buralara gelmesine çok büyük emek harcayan Başkan Büyükkılıç’a ve emeği geçenlere teşekkür etti.

Akkışla Belediye Başkanı Ayhan Arslan ise Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Birimi Tarife, Yatırım ve Paydaş İlişkileri Direktörü Ertan Yıldız da yapılan doğalgaz yatırımları ile ilgili bilgiler vererek, doğalgazın Akkışla ilçesine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir