Karsan’dan ‘toplumsal’ taahhüt

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 8:28

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 8:28


Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Türkiye’de geliştirilmesi için bir adım daha atan Karsan, Birleşmiş Milletler (BM) Küresel İlkeler Sözleşmesi Platformu United Nations (UN) Global Compact imzacısı oldu.

BURSA (İGFA) – Türkiye otomotiv sanayinin öncü ismi Karsan, toplumsal cinsiyet eşitliğinin geliştirilmesi amacıyla başlattığı yolculuğunu yeni adımlarla taçlandırmaya devam ediyor.

Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) ile kadın erkek eşitliğinin geliştirilmesi ve kadın istihdamının artırılmasına yönelik protokolünü 2019’da hayata geçiren şirket, bu adımı ile insan hakları, çalışma standartları, çevre ve yolsuzlukla mücadele alanlarında şirketlerin sorumluluklarının belirlendiği UN Global Compact’ın ilkelerini benimseyerek, operasyonlarını bu ilkelere uyumlu hale getireceğini yeniden taahhüt etti.

Konu ile ilgili Global Compact Türkiye 2021 – 2022 dönemi yeni üyelerine özel bir imza töreni gerçekleştirdi.

İmza törenine Karsan Endüstriyel Operasyonlar Genel Müdür Yardımcısı Alper Bulucu katıldı. Şirket, böylece gelecek nesillere daha iyi bir dünya sağlamak için hayata geçirdiği çalışmalara bir yenisini daha eklemiş oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir