Kardeş ülke gazetecileri Türk Dünyası Kültür Başkenti için Bursa’da

0

Eklenme tarihi: 31/03/2022 – 13:09

Son güncellenme tarihi: 31/03/2022 – 13:09


Bursa’da Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış törenine katılan Kazakistan ve Azerbaycanlı gazetecileri, Küresel Gazeteciler Konseyi ile İnternet Gazetecileri Federasyonu ağırladı.

BURSA (İGFA) – Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış töreni için Bursa’ya gelen Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteciler, İnegöl, İznik ve Bursa merkezinde tarihi, kültürel ve turizm değerlerini ziyaret etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TÜRKSOY Genel Sekreteri Dussanbay Kasseinov, Türk Devletleri Teşkilatı Genel Sekreteri Bagdat Amreyev, Bursa Valisi Yakup Canbolat, Macaristan-İstanbul Konsolosu László Kelle, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban ve protokol ile görüşen kardeş ülkeler Kazakistan ve Azerbaycan’dan gelen gazeteciler, Bursa’ya hayran kaldı.

Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış töreninin hayırlı olmasını dileyerek, “Kardeş ülke Kazakistan ve Azerbaycanlı gazeteci dostlarımızı Bursa’da ağırladık. İki ülke arasındaki dostluk köprüleri, medya açısından da güçlendirmiş olduk. Katkı ve destek veren herkese teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

İnternet Gazetecileri Federasyonu Genel Başkanı Mesut Demir de, Bursa’nın tarihi günlerinden birini yaşadığını belirtti.

3 gün süren Türk Dünyası Kültür Başkenti açılış törenlerinin Bursa’da görkemli şölene dönüştüğünü ifade eden Genel Başkan Demir, “Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’a, Türk Devletleri Teşkilatı Aksakallılar Konseyi Başkanı Binali Yıldırım’a, Bursa Valisi Yakup Canbolat’a, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a, emeği geçen tüm belediye başkanları, milletvekilleri, bürokratlara, KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim’e teşekkür ederim” dedi.

Türk Dünyası Kültür Başkenti programlarının İstanbul’da gerçekleştirilecek etkinliklerle devam edeceği kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir