Kahramanmaraş’ta ‘Hair Fest’ yarışması yapıldı

0

Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 11:37

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 11:37


Kahramanmaraş hafta sonu ‘Kahramanmaraş Hair Fast Türkiye Yarışıyor’ programı nedeniyle 32 ilden katılan 60 yarışmacıya ev sahipliği yaptı.

Tural Şahbazlı / Kahramanmaraş (İGFA)-  Kahramanmaraş Berberler, Kuaförler ve Güzellik Uzmanları Odası tarafından organize edilen yarışmanın genel koordinatörlüğünü Türk Milli Takım Üyesi Ahmet Veysel Yırtıcı üstlendi. 

32 ilden toplan 60 yarışmacının katıldığı ‘Kahramanmaraş Hair Fast Türkiye Yarışıyor’ isimli yarışmada berber ve kuaför sanatçıları, hünerlerini jüri üyelerine kanıtlamaya çalıştı. 

Programla ilgili bilgi veren Genel Koordinatör Ahmet Veysel Yırtıcı şu ifadeleri kullandı: “Organizasyonumuz erkek kuaför saç kesim ve şekillendirme üzerine bir yarışma. Yaklaşık olarak 32 ilimizden 60 yarışmacı şu an buradalar. Bireysel saç kesim ve tasarım yarışmasında serbest stil çalışıyorlar. En iyi, en güzel saç tasarımı yapan kişi birincilik ödülünü alacak ve akabinde puanlama usulü ile jürilerimiz puanlama yapacak. Tabi jüri üyelerimiz çok iyi ve kaliteli isimlerden oluşuyor.

Genç nesillere daha temiz, daha nitelikli bir gelecek bırakmak için elimizden gelen ne varsa yapacağız. Genç meslektaşlarımız ustalarını örnek almalıdır ve gerçek kişilerden eğitim alsınlar. Bu meslekte eğitim alan kişilere sesleniyorum, gerçek kişileri örnek alsınlar, bu işte usta olan kişilerin izlerinden gitsinler. Burada serbest stil yarışması yapıyoruz. Yarışma sürecini erkek kuaförlerine bıraktık ve gelecek zamanlarda kadın meslektaşlarımız için de yarışmalar düzenleyeceğiz. Şimdilik bu organizasyonda serbest stil saç kesim ve şekillendirme yarışmacıları var. Bu yarışmaya katılan 12-13 tane Kahramanmaraşlı meslektaşımız var ve ben onlara medeni cesaret gösterdikleri için teşekkür ediyorum.” 

Dereceye giren yarışmacılara çeyrek, yarım ve tam altın ile yanı sıra çeşitli hediye çekleri takdim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir