İşitme ve görme engelliler için ücretsiz E-KPSS kursu

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 5:38

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 5:38


İstanbul’da İstinye Üniversitesi (İSÜ), işitme ve görme engelli öğrencilerin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavlarına (E-KPSS) daha iyi hazırlanması için E-KPSS kursları projesini başlattı.

İSTANBUL (İGFA) – İstinye Üniversitesi (İSÜ), işitme ve görme engelli öğrencilerin Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavlarına (E-KPSS) daha iyi hazırlanması için ücretsiz başlattığı kurslarla gönüllü akademisyenlerin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve idari personelin desteğiyle engelli öğrencilerin E-KPSS’ye hazırlanmalarına destek olmasını hedefledi.

İSÜ, Altı Nokta Körler Derneği, Türkiye Görme Engelliler Derneği, Türkiye Engelliler Federasyonu ve Türkiye Engelliler Konfederasyonu’nun iş birliğiyle hazırlanan ‘Görme Engelliler E-KPSS Kursu’ çalışmalara gönüllü olarak katılan üniversite öğrencilerinin özellikle toplumsal sorumluluk bilinci ve farklı bireylerle iletişim becerilerinin geliştirebilmelerine de olanak tanıyacak.

22 Nisan’a kadar devam edecek kurslara katılmak isteyen öğrenciler internet üzerinden form doldurarak katılım için başvuruda bulunabileceği bildirildi.
 

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir