Irak sınırında sınırsız eğitim

Eklenme tarihi: 01/04/2022 – 13:48

Son güncellenme tarihi: 01/04/2022 – 13:48


Irak sınırına sıfır noktasında bulunan Çukurca’da, çocukların eğitimlerine katkı sağlamak için başlatılan Sınırda Sınırsız Eğitim Projesi, kariyer günleriyle devam ediyor.

HAKKARİ (İGFA) – İçişleri Bakanlığı’nın projesi kapsamında Emniyet Teşkilatı’nı tanıtmak üzere Hakkari’de Çukurca İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri öğrencilerle buluştu.

Yanlış bilgilerin düzeltilmesi amacıyla yapılan çalışmada, her Türk vatandaşının Polis olabileceği, sabıkalı akrabaların olmasının bu mesleği seçmeye engel olmadığı gibi bilgiler çocuklara anlatıldı.

Çukurca İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, sınır bölgesinde yaşayan çocukların pandemi döneminin olumsuz koşullarını ortadan kaldırmak için, eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla başlatılan proje devam ediyor. Sınırda Sınırsız Eğitim Projesi kapsamında Çukurca Emniyet Müdürlüğü görevlileri çocuklarla buluştu.

Polislik mesleği hakkında çocuklara bilgi veren emniyet yetkilileri, yanlış bilgileri de düzeltti. Polis olmak için Türk vatandaşı ve sabıkasız olmak gerektiğini belirten yetkililer, akrabaların sabıka kayıtlarının engel olmadığını belirtti.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir