İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, İlköğretim Haftasını Kutladı

0

Eklenme tarihi: 19/09/2020 – 11:22

Son güncellenme tarihi: 19/09/2020 – 11:22


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, İlköğretim Haftasını kutladı. Covid-19 salgını sebebi ile bu sene uzaktan eğitim görecek olan öğrencilere başarılar dileyen Mehmet DURAN, hazırlanan eğitim programının dikkatle takip edilmesi konusunda hem öğrencilere hem de velilere uyarıda bulundu.

 

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ  Mehmet DURAN’IN  İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLAMA  MESAJI;

 

Değerli Velilerimiz, Saygıdeğer İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim; Mart Ayından bu yana tüm dünyanın ve ülkemizin mücadele ettiği pandemi dolayısıyla ilk defa bu yıl, yeni eğitim öğretim yılını okullarımızda yüz yüze çocuklarımızı kucaklayarak değil, sağlıklı günlerde bir arada olabilmek için “uzaktan eğitim”le açtık. Ve yine her yıl Eylül ayının 3. Haftası  coşkuyla birlikte kutladığımız “İlköğretim Haftası’nı da, hassasiyetle aldığımız  sağlık  tedbirlerinin  gölgesinde okullarımızdan  ve öğrencilerimizden uzak  kutluyoruz.

Covid-19 salgını, tüm dünyada ve ülkemizde birçok alanda değişikliğe yol açtı. Eğitim ve öğretim alanında yapılan çalışmaların seyri de, boyutu da bu durumla birlikte değişim gösterdi. Bakanlığımız tarafından , Bilim Kurulumuzun kararları doğrultusunda 16 Mart 2020 tarihinden sonra öğretmen ve öğrencilerimiz için eğitim ve öğretim alanında yeni bir yol haritası belirlendi ; “Uzaktan Eğitim”

Tüm dünya ile aynı anda hazırlıksız olarak yakalandığımız salgın döneminde, ilk andan itibaren kendini geliştiren, eksikliklerini tespit edip hızlıca iyileştiren, mümkün olan en etkin, hızlı ulaşılabilir araçlar ile öğrencilerimize eğitim verme gayreti içinde olunmuştur. Zenginleştirilmiş EBA içerikleri ve uygulamaları ile diğer materyaller eminim ki sizlere daha verimli bir uzaktan eğitim imkânı sağlayacaktır. Eğitimde fırsat adaleti sağlamak adına, internet erişiminde sorun yaşayan öğrencilerimiz için de çözüm odaklı çalışmalar yürütülmektedir.  Uzaktan eğitimin başarı ile yürütülmesi öğretmenlerimizin ve okul idarelerimizin hazırladığı eğitim programlarının, sevgili öğrencilerimiz ve siz değerli velilerimiz tarafından dikkatle takip edilmesi ve uygulanmasıyla mümkün olacaktır.

 

Kıymetli Velilerimiz,

Çocuklarımızın sağlık ve eğitimleri  için sizlerle uyum içinde  hareket etmemiz son derece önemli. İçinde bulunduğumuz pandemi döneminde, öğrencilerimizin kendilerine sunulan eğitim yöntem ve uygulamalarından azami seviyede istifade etmeleri için kendileriyle ve öğretmenlerimizle iletişim içinde olmanız bu süreci başarıyla sonlandırmamıza büyük katkı sağlayacaktır. Sağlıklı bir eğitim ortamı oluşturmak için tarafımızca verilecek eğitimler haricinde, öğrencilerimizin maske, mesafe ve hijyen konusunda daha titiz davranmalarını sağlamada destekleriniz bizlere güç katacaktır.

Saygıdeğer  Öğretmenlerimiz,

Yarınların anahtarı şüphesiz eğitimdir. Sizler çocuklarımızın, aileleriyle birlikte en büyük rehberlerisiniz. Değişen şartlara hızla uyum sağlayan siz yenilikçi, tecrübeli, mesleki donanımının yanı sıra özverili, sabırlı ve mücadeleci öğretmenlerimizin, teknolojinin bizlere sağladığı tüm fırsatları değerlendirerek eğitimlerinizde kullanacağınızdan ve bu sorumluluğu en iyi şekilde taşıyacağınızdan hiç kuşkumuz yoktur. Sizlerin üstün gayretleriyle yetişecek milli ve manevi değerlerine sahip çıkan, donanımlı, duyarlı, azimli ve başarılı  nesiller, yarının  güçlü, sarsılmaz Türkiye’sini  inşa edecektir. Emeğinizin ve yüreğinizin  değdiği her bir öğrencimiz için sizlere  teşekkürü  borç bilirim.

Ülkemizin Geleceği Sevgili Öğrencilerimiz,

Eğitim bütün hayatımızın her dönemini ve yaşadığımız tüm mekanlarını kuşatır. Dünyanın ve 2020 Mart ayından bu yana ülkemizin içinde bulunduğu pandemi dönemiyle,  sizlerle beraber okullarımızdan uzak, farklı bir eğitim sürecini yaşamaya başladık. Sizler; sahip olduğunuz geçmişiniz, kültürünüz, topraklarınız en önemlisi içinizde taşıdığınız inançla, güçlü, farklı ve özelsiniz. Şartlar ne olursa olsun, sizlere en etkin ve verimli şekilde sunmaya çalıştığımız eğitim ve öğretim faaliyetlerini, tüm imkanlarımızı kullanarak geliştirerek yürütme gayretindeyiz. Sizlerin de bu gayretlerimize, öğretmenlerinizin rehberliğinde derslerinize gerekli hassasiyeti göstererek destek olmanızı bekliyoruz. Öğrenme hevesi ve coşkunuzu devam ettirerek, sizlerin varlığıyla güzelleşecek okullarımızda  hep birlikte sağlıklı bir eğitim öğretim yılı geçirmemizi diliyorum.

Bu duygu ve düşünceler içinde 2020-2021 eğitim öğretim yılının ve İlköğretim Haftası’nın  siz Değerli Velilerimiz, Saygıdeğer İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım, Sevgili Öğrencilerim başta olmak üzere tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor; sağlıklı günlerde çok özlediğimiz okul ve sınıflarımızda yeniden  buluşmayı diliyorum.

Mehmet DURAN

Gemlik İlçe Milli Eğitim Müdürü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir