Eklenme tarihi: 18/05/2021 – 10:20

Son güncellenme tarihi: 15/02/2023 – 17:50


HUZURUN ve BARIŞIN KENTİ GEMLİK’E HOŞ GELDİNİZ.
Bu söylemle başladı her şey.
Meclis toplantılarındaki nazik hareketler, söylemler.
Bir umut bu Gemlik gelişecek, kısır çekişmeler bitecek, mutlu bir kent olacak diye.
Bir maç spikeri kullanırdı milli takım maç sonunda yenildiğinde “Oysa her şey ne güzel başlamıştı” diye. Çok üzülürdüm gerçekten maç sonunda eller havaya modunda hayallerimizle.
Bu köşe yazımda çok şey anlatmak ama hiçbir şey anlatmak istemiyorum açıkçası.
Çok üzgünüm Gemlik adına bir kez daha, bir kez daha kızgınım, bir kez daha umutsuz.
Nasıl bir gündür 17 mayıs 2021. Tarihe geçecek bir gün yazdığım zaman kızıyor kimileri. Sizce nasıl bir gün geçirdik, bugün bir sorun bakalım kendinize eyyy sosyal medya kullanıcıları.
Şu anda ne görüyorsunuz facebook’ta gezerken hikayelerde, haberlerde.
Demek ki geçmişiz yine tarihe.
Sabah kötü bir kaza ile başladık güne. 3 işçi kardeşimiz belki abilerimiz bir kaza geçirdiler. Belki de ölümden döndüler, belki bir yerleri kırık, belki hala hastanedeler. Aileleri üzgün, tedirgin, ekmek tuz çeviriyorlar belki de şu an kafalarının üstünde.
Hangisinin kaç çocuğu var bilmiyoruz belki de bu akşam babasız gireceklerdi yatağa. Belki de ana haber bültenlerindeydik bu akşam üç işçi hayatını kaybetti diye.
Allaha şükür ki hepsi iyiler, ekmek tuz idare ettik yine.
Daha yeni gitmiştim olay yerine, bir kaç fotoğraf çektim.
Eski belediye başkanı Refik Yılmaz beyin paylaşımını gördüm. Önce geçmiş olsun demiş üç işçiye nezaketen de olsa, sonra kusmuş içindeki zehri, CHP belediyesi bunların yapacağı iş değil demiş özetle. Kızma sayın başkan içimden geçenleri yada anladığımı döküyorum cümlelerime. Bir yorumda beter olsunlar demiş İsmail abi, bir başka yorumda CHP demek heykel demek, put demek demiş Bahattin abi.
Babasız kalma ihtimali olan çocukları düşünmemiş Osman abi.
Özetle bitti gitti işte, işçiler evinde, müteahhit bir daha yapacak aynı işi uğradığı zarar tavan yapmış, düşünceli.
Bugün çok yoğundum aklım meclis toplantısındaydı, yetişebilirsem gitmek istiyordum açıkçası. Ama bu yazıyı yazarken iyi ki gitmemişim diyorum. Canlı yayının tekrarını izleyince yakışmadı huzurun ve barışın kenti Gemlik’in meclisine.
Olur böyle şeyler değerli Gemlik halkı sıkıntı yok siyasetçi bu arkadaşlar, bugün tartışırlar yarın barışırlar onlar için problem değil.
Esas sen düşün Gemlik halkı sen seçtin bu siyasetçileri bizi yönetsin diye.
Gerçi sende haklısın attın oyunu birileri tarafından belirlenmiş listelere.
Nerden tutsan elinde kalıyor oysa ne güzel başlamıştı her şey.
Hadi ana haber başlığını değiştirelim akşam haberlerinde, CHP’li meclis üyesi ak partili ilçe başkanına saldırdı, meclis karıştı diye. Başlık bu malesef, hele birde iki haberi birleştirdin mi özel dosya olur valla ne dersiniz.
Ah be Uğur başkan sen neredeydin, meclis karıştı. Çok mu önemliydi Gemlik için o önemli telefon görüşmesi. Sen olsaydın olmazdı belki karışmazdı meclis.
Şimdi tarihi, olaylı meclis desem kızarsın gene bana.
Seyrettim başka videodan yine arada kalmış Zeynep hanım Allahtan almış aradan bir görevli çıkarmış o kargaşadan. Çok üzülüyorum Zeynep hanıma da laf aramızda.
Neyse uzatmayacağım sizi sıkmak istemiyorum uzun uzun yazılarla. İşte Gemlik’in bir gününün özeti kızmayın bana içimden geldiği gibi yazdım.
Bazen sinirleniyorum canlı yayınlarda ne kadar konuğuma ve izleyiciye saygılı olmamda bir sıkıntı olmasa da.
Bir cümle kurmuşum bir yayında abartmıyorum on kişi aradı böyle deme söyleme diye. Gemlik bir deprem kenti Allah muhafaza bir yıkıcı deprem olsa binlerce kişi ölecek diye. Hala arkasındayım söylediklerimin Allah bu memlekete bir deprem yaşatmasın umuduyla.
Ancak bugün olanları yaşananları görünce üzülüyorum. Bizim için önlem alacak bizim dertlerimizi dinleyecek çözüm yolu bulacak seçilmişlerin derdi başka bizim derdimiz başka.
Lan diye hitap eden, Lan kelimesine içerleyen taraflar kozlarını paylaşa dursun, “SESİMİ DUYAN VARMI” cümlesini duyduklarında ne kadar anlamsız bir tartışma içinde olduklarını anlarlar belki.
Bu arada özür dilerim “Sesimi Duyan Var mı?”

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir