Hayvanları Koruma Gününde Anlamlı Etkinlik

0

Eklenme tarihi: 04/10/2021 – 6:51

Son güncellenme tarihi: 04/10/2021 – 6:51


GEMPORT GEMLİK ANADOLU LİSESİ VE GEMLİK MESLEKİ TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİLERİ’NDEN 4 EKİM’E ÖZEL ANLAMLI PROJE


4 Ekim Hayvanları Koruma günü nedeniyle Gemport Gemlik Anadolu Lisesi ve Gemlik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri birlikte bir etkinlik gerçekleştirdiler.
Sokak hayvanlarına gösterdikleri hassasiyeti el ele verip göstermeye çalışan Gemport Gemlik Anadolu Lisesi 9. Sınıf öğrencilerimiz ve Gemlik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Mobilya bölümü öğrencilerimiz örnek bir projeyle, Mobilya bölümü öğretmenleri önderliğinde her iki okulumuzun bahçesine konulmak üzere kendi elleriyle kedi evi yaptılar.
Gemlik Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisemizin çeşitli bölümlerini okul müdürü Ahu Tamdoğan Evliyaoğlu eşliğinde ziyaret eden Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerine, meslek lisesi bölümleri hakkında bilgi, bizzat bölüm öğretmenleri ve öğrencilerimiz tarafından verildi. Metal bölümünde kaynak yapan, müzik stüdyosunda beraberce müzik dinleyen öğrenciler son olarak mobilya atölyesinde ahşap kedi evi yaparak, birlikte boyadılar.


İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN, Şube Müdürleri Adem ŞAHİN ve Muhammet İKİNCİ ile birlikte katılarak etkinliğe destek verdi. Öğrencileri ile birlikte montaj yapan Mehmet DURAN, okul yemekhanesinde öğrencilerimizin öğlen yemeğine eşlik ederek, yemek sonrasında öğrencilerle etkinliğin değerlendirmesini yaptı.


Günün sonunda Gemlik Mesleki Teknik Ve Anadolu Lisesi öğrencileri yapılan kedi evlerinden bir tanesini Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerine 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü için gerçekleştirdikleri dostluk projesi anısına hediye ederken, okullarının bahçesindeki kedilerden bir tanesini Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencilerine emanet ettiler. “Miyaa “ ismini verdikleri kediyi sahiplenen Gemport Gemlik Anadolu Lisesi öğrencileri, kediyi özenle bakıp koruyacaklarına söz verip, kendilerine bu özel günü yaşatan Gemlik Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’ne teşekkür ederek okuldan ayrıldılar.


İki okulun dostluğunun temelleri bu etkinlik ile atılırken, bundan sonrada öğrencilerin bir araya geleceği sosyal ve kültürel projeler ile sağlamlaştırılması hedefleniyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ilçemizdeki mesleki eğitim liseleri ve diğer liselerimiz arasında kardeşlik ve işbirliği projelerinin yaygınlaştırılacağı müjdesi de verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir