Hatay Büyükşehir , Altınözü Hanyol grup hattındaki kayıpları önledi

Eklenme tarihi: 24/03/2022 – 9:39

Son güncellenme tarihi: 24/03/2022 – 9:39


Hatay Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü(HATSU), içme suyu şebekelerinde oluşan arızalardan kaynaklı su kaybını önlemek için il genelinde çalışmalarını sürdürüyor.

HATAY (İGFA)- Bir damla suyun bile büyük önemi olduğu bu süreçte şebekelerde yaşanan arızaları ivedi şekilde onararak su kaybını önlemek için yenileme ve arıza onarım çalışmalarını sürdüren HATSU, Altınözü ilçesi Hanyolu içmesuyu grup hattında meydana gelen arızaya müdahale ederek su kaybını önledi.

Arıza tespit edilen 200’lük şebekede 300 metre yenileme çalışması gerçekleştirildiğini ve çalışmada 1 kepçe, 1 kamyon, 4 personelin görev aldığını aktaran HATSU Genel Müdürlüğü, yapılan onarım ile su iletiminin normale dönmesini sağladı.

Yeraltı sızıntı tespit araçları dinleme çalışmalarının yapıldığını ve vatandaşlardan ALO 185 HATSU Çağrı Merkezi’ne iletilen altyapı sorunlarının koordineli bir şekilde gerekli ilgili birimlere iletildiğini belirten Genel Müdürlük, su kayıplarının önlenmesi adına her geçen gün müdahale sürecinin hızlandırıldığını vurguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir