Eklenme tarihi: 17/03/2021 – 17:41

Son güncellenme tarihi: 17/03/2021 – 17:41


Harabeye dönen Hasanağa Kampı.

Geçtiğimiz ay, Kios TV Serkan Kaynar’ın yapmış olduğu özel haber ile Hasanağa Kampı’nın Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne geçtiğinden ve uzun süredir ilgilenilmediği için harabeye dönmeye başladığından bahsetmiştik.

Son durumu içler acısı olan Hasanağa Kampı camları kırılmış, eşyaları talan edilmiş bir durumda beklemekteydi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi kayıtsız kalmadı.

Bu gün aldığımız haber doğrultusunda, Hasanağa Kampı’nın yıkım işlemlerinin başladığını gördük. Bursa Büyükşehir Belediyesi yapmış olduğumuz özel haber sonrası kayıtsız kalmayarak kamp alanına müdahale etmeye başladı.

 

Karşı Karşıya programımıza canlı bağlantı gerçekleştiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Serkan Kaynar’ın Hasanağa Gençlik Kampının durumunu sorması üzerine, “bu mekanın tahsisini daha henüz yeni aldık, Gençlik Spor Bakanlığından bize geçti. Fakat Gençlik ve Spor Bakanlığı der ki; bir binayı yıkacaksanız önce bir karot numuneleri almanız gerekiyor. Burasıyla alakalı sağlam binayı yıkmaktan dolayı zimmet çıkabilir farklı sıkıntılar ile karşı karşıya kalabiliriz. Dolayısıyla biz bu binayı çok yakın bir zamanda yıkıp, biz bu binanın yerine yine özellikle kadınlar plajı olarak da kullanabilecekleri yelken kulübünün de istifade edebileceği yeni bir mekanı çevre düzenlemesiyle beraber oluşturmak istiyoruz orada.” diyerek Karacaali Kampını da kapsayan bir kaç proje ile bu bölgelerin Gemlik’e istihdam sağlayacağını dile getirdi.

Yenilenme süreci başladı.

Yaklaşık 250 metre bir sahile sahip Hasanağa Kampı izcilik, yaz kampı ve su sporları için Gemlik’te en ideal yerlerden birisiydi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin bölge için yapmış olduğu çalışmaların projelerini yakın zamanda halka açıklayacaklarını tahmin ediyoruz.

Bu denli güzel bir yer tekrar Gemlik’e kavuşturulursa eskisinden çok daha iyi olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir