Görme Engelliler Federasyonu ‘Futbol Aday Hakem Kursu’ İzmir’de yapıldı

0

Eklenme tarihi: 28/03/2022 – 15:28

Son güncellenme tarihi: 28/03/2022 – 15:28


Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde oynanıyor olan Futbol/Futsal müsabakalarında görev almak üzere 26-27 Mart 2022 tarihlerinde İzmir’in Bornova ilçesinde Bornova Vizyon Spor Tesisleri’nde Futbol Adam Hakem Kursu gerçekleştirildi.

İZMİR (İGFA)- Görme engelli sporlarında son yıllarda hem izleyici hem de kulüp bazında artan ilgiyle beraber futbol ve futsal müsabakalarında görev almak üzere talepler de artıyor. İzmir’de düzenlenen Futbol Aday Hakem Kursu’na katılım gösteren aday hakemler yoğun bir eğitim programından geçti.

Dünya ve Avrupa kupasında uluslararası görevler alan Murat Dönmez ve Serkan Ölçek olmak üzere deneyimli hakemlerle 2 gün bir arada olan kursiyerler, yoğun bir teorik ve pratik eğitimi geride bırakmış oldu. Kursun ilk gününde hakemliğe giriş ve hakem olma becerileri, B1 Futbol oyun kuralları, B2-B3 Futsal oyun kuralları gibi eğitimleri aldılar. Kursun ikinci gününde saha ve düdük uygulamaları ile yazılı sınavı geride bırakan aday hakemler başarılı bir kurs dönemini tamamlamış oldular.

İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Şube Müdürü Enver Yılmaz, kursu ziyaret ederek aday hakemlere başarılar dilerken, Türkiye Görme Engelliler Spor Federasyonu İzmir İl Temsilcisi Fatih Koyuncu görme engelliler sporuna katkıları ve kursa ev sahipliği yaptıkları için Bornova Vizyon Spor Tesisleri’ne teşekkürlerini sundu. Kurs sonuçları 3 gün sonra Görme Engelliler Spor Federasyonu web sitesinde yayınlanacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir