Gemlik “Okullarım Temiz” Dedi

0

Eklenme tarihi: 11/12/2020 – 8:06

Son güncellenme tarihi: 11/12/2020 – 8:06


GEMLİK İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ OKULLARIM “TEMİZ”   DEDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 47 okul ve kurumumuz,  Şehit Esat Akbaba Ortaokulu, Gemlik Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Celal Bayar Anadolu Lisesi’nde,  pandemi tedbirlerine uyularak düzenlenen törenlerle “Okulum Temiz” belgelerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN’ın elinden teslim aldı.

İlçemizde okullarımızın ve kurumlarımızın, yüz yüze eğitim öncesi fiziki ortamlarının temizliğini ve güvenirliliğini belgelemek üzere büyük gayretle hazırlık yaparak başvuruda bulunduğu, Eylül ayından beri devam etmekte olan ‘Okulum Temiz’ belgelendirme sürecinde ilk ve orta dereceli 47 okulumuz ve kurumumuz belgelerini almaya hak kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan “Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme İş Birliği Protokolü” kapsamında, tüm okul ve kurumlarımızda hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir, tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla “Okulum Temiz” belgelendirme programı yürürlüğe alınmıştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde de İlçe İş Sağlığı -Güvenliği Uzmanı, TSE Denetçisi Abdullah AKPINAROĞLU ve TSE Denetçisi Elif MURT tarafından yürütülen çalışmalarda, başvuruların tamamlanmasının ardından, okulların  masa başı ve saha incelemelerine ve değerlendirmelerine başlanmıştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet DURAN ‘Okulum Temiz’ belgelendirme programına okullarımızın gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yönetici, öğretmen ve personellerin okullarının temizlik ve hijyenini en üst seviyeye çıkarmak için son derece gayretli çalıştıklarını vurgulayarak, ‘Okulum Temiz’ belgesi almanın yapılan bu çalışmaları belgelendirmek adına önemli olduğunu vurguladı. Sağlıklı ortamda güvenli eğitim hedefine ulaşmak için destek veren herkese teşekkür ederek, belgelerini okul ve kurum yöneticilerine teslim etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir