Gemlik İŞKUR Türkiye’de Birinci

0

Eklenme tarihi: 04/08/2021 – 8:02

Son güncellenme tarihi: 04/08/2021 – 8:02


Gemlik İŞKUR Hizmet Merkezi, genç ve yeni mezunlara iş piyasasına girmede ve vermiş olduğu tüm hizmetler kapsamında Türkiye’de birinci seçilmiştir.

 BASIN BÜLTENİ

 

İstihdamın korunması ve artırılması, işsizlerin mesleki niteliklerinin geliştirilmesi, işsizliğin azaltılması ve özel politika gerektiren grupların işgücü piyasasına kazandırılması gibi temel görevleri bulunan Türkiye İş Kurumu, 2021 yılında da COVİD-19’un olumsuz etkilerine rağmen işçi ve işveren birlikteliğinde köprü vazifesi görerek sahada olmuştur. İşgücü piyasasının nabzını tutmak için Talep Araştırmalarını gerçekleştirmiş, bu sayede işverenlerden yeni işgücü talepleri alınmıştır. Bu taleplerle iş arayanlara yeni iş imkânları sağlanmaya çalışılmıştır.

Gemlik Çalışma ve İş Kurumu Hizmet Merkezimiz Gemlik, Orhangazi ve İznik İlçelerimizde yer alan vatandaşlarımıza ve işverenlerimize hizmet vermektedir.

Gemlik Hizmet Merkezimiz görev alanında 50 ve daha üzeri işçi çalıştıran firma sayımız 100’dür. Bu sayı mevsimsel ve dönemsel iş piyasasının şartlarına göre artıp azalabilmektedir.

Toplam engelli çalıştırma kontenjanımız 895 olduğu halde firmalarımızda 1005 engelli personel istihdam edilmektedir. Firmalarımızla kurulan olumlu diyalog sayesinde engelli kontenjan doluluk oranlarımızın fazlasında engelli istihdam edilmiştir.

Covid-19 salgınının etkisini sürdürmesine rağmen iş piyasasındaki faaliyetlerimiz sayesinde Ocak-Ağustos 2021 arasında 89 engelli Hizmet Merkezimiz görev alanında ki özel sektör firmalarında yeni işbaşı yapmıştır.

Hizmet görev alanımızda üç ilçede 6319 kişi yeni istihdam edilerek iş piyasasına girmiştir. Bu kişilerden 1180’i aktif işgücü politikaları aracılığıyla eğitim alarak iş piyasasında yer edinmiştir.

Hizmet Merkezimiz Genel Müdürlüğümüzce kendisine verilen tüm hedefleri eksiksiz bir şekilde yerine getirmiştir. Genç ve yeni mezun bireylerin ilk iş piyasasına girmesine öncülük eden Gemlik Hizmet Merkezi bu alanda Türkiye’deki İl Müdürlükleri ve Hizmet Merkezleri arasında birinci olmuştur.

Kamuoyuna Saygıyla Sunarız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir