Freni Patlayan TIR Feci Kazaya Yol Açtı

0

Eklenme tarihi: 13/03/2021 – 7:20

Son güncellenme tarihi: 13/03/2021 – 7:20


Bursa, Kestel ilçesinde gerçekleşen feci kazada söylenenlere göre freni patlayan TIR, ışıklarda bekleyen araçların arasına girerek 20’ye yakın araca çarptı. Karşı şeride kadar devam eden TIR kazasında ölü sayısı 4, yaralı sayısı 20 olarak açıklama yapıldı.

 

Dün akşam üzeri 17:30 saatlerinde meydana gelen kazadan güncel bilgiler elimize ulaştı. Kazada Basri Gümüş, Ahmet Ömeroğlu ve Semih Ural olay yerinde hayatını kaybederken 2’si ağır 34 kişi yaralanarak çevre hastanelere kaldırıldığı haberi geldi. İlk müdahalesi olay yerinde yapıldıktan sonra ağır yaralı olarak Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Recep Göler, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, ölü sayısı 4’e yükseldi.

20 aracın hasar gördüğü kazada, olay yerine çok sayıda ambulans, itfaiye, polis ve AFAD ekipleri sevk edildi. Bursa-Ankara karayolu yaklaşık 4-5 saat trafiğe kapalı kaldı. Kazada hasar alan araçların yoldan kaldırılması üzerine yol tek şerit olarak trafiğe açıldı.

Bursa Valisi Canbolat Olay Yerinde İnceleme Yaptı

Bursa Valisi Yakup Canbolat, kaza yerine gelerek yaptığı incelemeler sonrasında açıklama yaptı:

” İlk andan itibaren olaya müdahale ettik. Olayın gelişme şeklinin görüntüleri var, sizler de görmüşsünüzdür. Tahminimiz, TIR’ın freninin patlaması sonucu olan bir kaza. Bölgeye hemen itfaiye ekiplerimizi, ambulanslarımızı, polislerimizi, trafik ekiplerimizi, AFAD ekiplerimizi sevk ettik. Olaya müdahale ediyoruz. Maalesef ki ölülerimiz var, yaralılarımız var, yaralı olanların tamamının hastaneye sevkini yaptık. Şu an yol açma ile ilgili gerekli müdahaleyi yapıyoruz. Vefat eden vatandaşlarımız ile ilgili de başsavcımız gelmek üzere, tespitini yaptıktan sonra onları da kaldıracağız. Şu an 3 vatandaşımız hayatını kaybetti. 21 yaralımız var, bunların 9’u ağır yaralı. Hepimize geçmiş olsun, yaralı vatandaşlarımıza Allah’tan şifa diliyorum, bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir