Eğitimde Atılan Yeni Adımlar, Basın Açıklaması!

0

Eklenme tarihi: 01/11/2021 – 15:03

Son güncellenme tarihi: 01/11/2021 – 15:03


AK Parti İlçe Başkanlığında, eğitimde atılan adımlar hakkında basın açıklaması yapıldı.

Geçtiğimiz hafta İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Bursa AK Parti Milletvekili Zafer Işık ve AK Parti İlçe Başkanı Şamil Yiğit Ankara’ya giderek Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy’u makamında ziyaret etmişlerdi.

Gemlik’in Eğitimi Değerlendirildi

Eşref Dinçer Mahallesinde planlanan okulun temelinin atılacağından bahsedildi. AK Parti İlçe Başkanı Yiğit “Bölgenin ihtiyacını karşılayacak 24 derslik bir okul olacak, 24 derslik ilk ve orta okul planlanan 8 derslik de anaokul projesini de koyabilirsek Avrupa Birliği fonundan yaptırılacak bir okul olacak.” dedi.

Vekil Işık, okulu Borusan Holding’in yapacağını ama bizim bilmediğimiz bir sebepten dolayı vazgeçildiğini ve 6 sene önce bölgede zemin iyileştirmesi yapıldığından bahsetti.

Roda İmamhatip Lisesinde kapalı spor salonu yapılması hakkında projelerini sunduklarından bahseden Işık, sadece okula değil tüm kulüplerin de kullanabileceği bir spor salonu projesi olduğunu ve bu sayede bölgeyi rahatlatacak bir çalışma sunduklarını söyledi.

Lale Kemal Kılıç Okulunun yanında bulunan anaokulunun yıkılıp daha geniş bir anaokulu binası yapılması projesininde hazırlandığını yine aynı şekilde Şehit Cemal okulunun butik otel gibi olduğunu, yıkılarak deprem standartlarında tekrar yapılabileceği projelerinin içerisinde olduğunu söyledi.

Gemlik’e Turizim Okulu Gerekli!

Turizim Otelcilik Meslek Teknik Anadolu Lisesi planlarının bölgeye hitap eden ve daha önceden planlaması yapılan bir okul olduğundan bahseden Işık, “Gemlik’in turizim özelliğini öne çıkartmak amacı ile bu turizim otelcilik uygulamalı okulu Gemlik’e kazandırmayı İlçe Başkanımız ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz yapmışlar biz de Ankara’da bu planlamaya istinaden destek olmaya gayret ediyoruz. Bu da kabul gördü Ankada’dan bunu da planarı içerisine aldılar. Buradaki okulun en büyük özelliklerinden birtanesi de, bölgedeki öğretmenler için hem bir öğretmen evi olacak hemde bir eğitim ve kamp merkezi de olacak.” dedi.

Umurbey Mahallesinde bulunan Celal Bayar Sağlık Meslek Lisesi ve Abdullah Fehmi İlkokullarının eski binalar olduğunu ve Sağlık Meslek Lisesinde genişletme ve büyüme yapılabileceği hakkında projelerini de sunduklarını söyledi.

Yıkılan Endüstri Meslek Lisesi yerine ne yapılacağı konusundan bahseden Yiğit, Vekilimizin girişimleri ile Gemlik Gübre Mesleki Ve Teknik Lisesi yapılacağını ve yapılan protokollerde Gemlik Gübre’nin her yıl kimya bölümünden mezun olacak 30 gencin Gemlik Gübre Fabrikasına kazandırılacağı ve alttan eğitiminin de sağlanacağı çalışması olacağı hakkında protokol imzaladıklarını duyurdu.

Zübeyde Hanım Anaokulunun da eski yerine tekrar yapılabileceğini sundukları söylendi.

Gemlik Fen Lisesi’ne Kavuşacak mı?

Gemlik’in ihtiyaç duyduğu fen lisesi talebi hakkında konuşan Yiğit, “yukarıdaki liseyi aşağıya çektiğimiz taktirde o okul bizim için Fen Lisesi elzem olma noktasına geldi.” Bu talebi söyledikten sonra Endüstri Meslek Lisesini eski yerine çekerek şu an bulunan Endüstri Meslek Lisesi okulunun Fen Lisesi olacağı hakkında görüşlerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından olumlu olduğu yönünde müjdeyi verdi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir