Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 15:12

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 15:12


Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Sözcüsü İdris Şahin, partisinin genel merkezinde yaptığı açıklamada seçim yasasına ilişkin değişiklik tasarısını ve 14 Mart Tıp Bayramı’nı değerlendirdi.

ANKARA (İGFA) – DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin, seçim yasasına ilişkin değişiklik tasarısına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Şahin yaptığı değerlendirmede iktidarın kendi mutfağında pişirdiği aşı dayatmasını doğru bulmadıklarını belirterek, “Toplumun tamamını ilgilen bir yasa değişikliği, TBMM’de grubu bulunan, temsil edilen tüm siyasi partilerin ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak hazırlanmalıydı. İktidarın kendi mutfağında pişirdiği aşı 84 milyona dayatmasını doğru bulmuyoruz” dedi.

DEVA Partisi olarak ilk günden bu yana Türkiye’yi yönetmeye talip olduklarını ve seçim barajı gibi bir endişemizin olmadığını birçok kez dile getirdiklerini anlatan Şahin, “Seçim yasasında temsilde adaleti sağlamak amacıyla, barajın düşürülmesi ve seçim bölgesinin daraltılmasıyla ilgili düzenlemeleri gerçekleştireceğimizi parti programımızda milletimize taahhüt ettik. Seçim kanununda yapılmak istenen bir kısım değişikliklerin uygulamadan kaynaklanan olumsuzlukları gidermeye yönelik olduğunu görmekle birlikte, asıl amacın iktidar partilerinin önümüzdeki seçim sonuçlarını domine etmeye yönelik beyhude bir çabası olduğunu düşünüyoruz. Bu kapsamda seçim barajının yüzde 10’dan yüzde 7’ye düşürülmesini olumlu bir adım olarak görmekle birlikte, yeterli de bulmuyoruz. DEVA Partisi olarak bu ülkenin her bir ferdinin TBMM’ye yansımasını istiyor ve bunun için çalışıyoruz” diye konuştu.

Şahin, tarihte seçim mühendisliğiyle kazanılan seçim olmadığını belirtti. Şahin, önümüzdeki seçimlerin Cumhurbaşkanlığı’nın elindeki imkanların bir parti lehine seferber edeceği son seçim olacağını iddia etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir