DEVA Partisi Gemlik İlçe Başkanı Belli Oldu

0

Eklenme tarihi: 14/02/2021 – 17:04

Son güncellenme tarihi: 14/02/2021 – 17:04


Gemlik İlçe DEVA Partisi Başkanı Engin Doğan oldu. Demokrasi ve Atılım Partisi, 9 Mart 2020 tarihinde Ali Babacan liderliğinde kurulan Türk siyasi partisidir. Türkiye genelinde yayılmaya ve genişlemeye devam eden DEVA Partisi, Bursa Büyükşehir’de partisini kurduktan sonra şimdi de Gemlik’te Engin Doğan başkanlığında partisini kurmuş bulunmakta.

Seçimlere girebilmek için hızlı bir program sergileyen DEVA Partisi, Ali Babacan liderliğinde gerekli prosedürleri tamamlıyor.

DEVA Partisi İl Başkanı Serkan Özgöz; “En önemli kriterimiz, 50 kişilik yönetimin 25’inin siyaset yapmamışlardan olması. Bizim 40 kişilik ilk yönetimde de siyaset yapmamış 27 arkadaşımız var. Yönetimde yüzde 35 kadın, yüzde 20 de genç kotamız var. DEVA Partisi’nde kadın ve gençlik kolları olmayacak. Kadınlar ve gençler yönetimde aslî unsur olarak yer alacaklar. Bursa’da tamamı internetten 4 bine yakın üyemiz var. Aktif görev almak isteyen 2 bin kişiye tek tek ulaştık, 22 maddelik online anketle de daha iyi tanımak istedik. Yüz yüze görüşmelerimizi bu ankete göre yaptık. 17 ilçe başkanımız ve yönetimlerinde görev yapacak 500 arkadaşımızı aynı yöntemle belirleyeceğiz, 1061 örgütlenip büyük bir aile olacağız.” dedi. 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir