Denetim Serbestlik Müdürlüğü 18 Mart Şehitler Günü programı düzenledi

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 12:01

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 12:01


Kilis Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nce 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Kilis Asri Mezarlıkta bulunan Şehitlikte bir program düzenlendi.

KİLİS (İGFA)- Program 1 dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayarak Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmasıyla başladı. 

Şanlı kahramanlık destanlarımızdan birinin de Çanakkale Zaferi olduğunu kaydeden Başsavcı Akman, “Bugün buradaki gayemiz tarihimizde altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin yıldönümü kutlamak. Vatanımız için canlarını seve seve feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu ve gururunu yaşamak ve yaşatmak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çanakkale Zaferi ile birlikte Şehitler Günü olarak ta kutladığımız bu anlamlı Zafer Günü’nde kutsal vatan topraklarımızı canları pahasına müdafaa ederek şehitler mertebesine ve onuruna erişen başta Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm Aziz Şehitlerimizi minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu. Daha sonra Kurum Öğretmeni İsmail Karakuzu tarafından “Çanakkale Şehitleri”ne adlı şiiri okumasından sonra Kurum Vaizi Bestami Urfalıoğlu tarafından Aziz Şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu ve dualar edildi.

Kilis Cumhuriyet Başsavcısı Selçuk Akman, Adalet Komisyonu Başkanı İsmail Sezgin şehitlikte bulunan şehitlerin kabirlerine karanfil bırakmaları ile program son buldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir