Cumhurbaşkanı Erdoğan: Çanakkale sembolleştirir

0

Eklenme tarihi: 18/03/2022 – 14:13

Son güncellenme tarihi: 18/03/2022 – 14:13


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı dolayısıyla düzenlenen törende, İstiklale aşık bir milletin 107 yıl evvel burada tarihin akışını değiştirdiğini söyledi.

ÇANAKKALE (İGFA) – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çanakkale’de Şehitler Abidesi’ndeki törene katıldı.

Erdoğan, Çanakkale Zaferi’nin 107. yılı dolayısıyla yaptığı konuşmada, İstiklale aşık bir milletin 107 sene evvel burada tarihin akışını değiştirdiğini söyledi.

Tarihin en görkemli sayfalarından Çanakkale Savaşları’nın büyük bir kahramanlık destanı olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstiklale aşık bir millet 107 yıl önce tarihin akışını değiştirmiştir. Vatanını ve hürriyetini canı pahasına durabilecek hiçbir silahın duramadığı görülmüştür. Bu şanlı zafer Türkiye’nin ve Türk milletinin olduğu kadar mazlum halkların da zaferidir” dedi.

“Çanakkale, millet olarak bizim ebedi ve ezeli kardeşliğimizi, kader ortaklığını yansıtır, sembolleştirir” diyen Erdoğan, “Gençlerle hemen her buluşmamızda Çanakkale’yi ve Çanakkale destanını anlatıyor, burayı görmelerini söylüyorum. Rabbim bizi şehitlerimizin yolundan ayırmasın diliyorum.  Bütün kahramanlarımızı rahmetle anıyorum” diye konuştu.

Konuşması sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, sancağı Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’a teslim etti.

Şehitler Abidesi’ndeki tören Kur’an-ı Kerim tilaveti sonrasında Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın duasıyla devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir