Büyükşehir, Gemlik Körfezini Temizliyor

0

Eklenme tarihi: 25/05/2021 – 13:20

Son güncellenme tarihi: 25/05/2021 – 13:20


Yakın zamanda Gemlik Belediyesi’nin deniz temizleme aracı kiralayarak başlamış olduğu körfez temizliğine Bursa Büyükşehir Belediyesi’de kendi temizleme araçları ile destek verdi. Büyükşehir Belediyesi kendi deniz temizleme araçları ile Gemlik Körfezi’ni temizlemeye başladı.

Marmara denizinde etkili olarak görülen Musilaj, deniz canlıları için tehlike oluştururken körfezin de yüzeyini kaplamaya devam ediyor. Büyükşehir’in temizlik araçları, yüzeyde biriken musilajları toplayarak imha etmeye başladı.

Uzun zamandır süren bu sorunun denize daha fazla zarar vermeden bitirmeyi hedefleyen bu çalışmalar ile Gemlik Körfezi ve kıyı şeridi olan tüm bölgelerde kirliliği en aza indirmeleri bekleniyor.

Gemlik AK Parti İlçe Başkanı M. Şamil Yiğit ve ekibi de Büyükşehir!e ait temizleme aracında bulunarak durumu yakından incelediler.

“Deniz salyasının etkili olduğu bölgeleri tespit eden Büyükşehir Belediyesi ekipleri, daha sonra deniz temizleme aracı ile deniz salyasını toplayarak denizi temizliyor. Söz konusu kirliliğin körfezimize daha fazla zarar vermesini önleme amacıyla çalışmaları yakından takip ediyoruz. Ayrıca bu felaketin tekrar yaşanmaması için girişimlerimizi yoğun şekilde sürdürmeye devam edeceğiz” söylemlerinde bulunan Yiğit, yapılan çalışmalar ile yüzeydeki Musilaj’ın toplanarak imha edildiğini anlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir