Büyükkumla’da Yeni Yol Tamamlandı

0

Eklenme tarihi: 26/10/2021 – 10:37

Son güncellenme tarihi: 26/10/2021 – 10:37


Büyükkumla’da 1500 metrelik yeni yol tamam

Gemlik Belediyesi, Büyükkumla mezarlık yolundaki çalışmayı yerinde inceledi. Başkan Sertaslan sathi kaplama yapılan yol için “Bu yolu kullanan hemşerilerimiz yazın toz, kışın ise çamurdan şikayet ediyordu. 1500 metre sathi asfalt çalışması yaptık. İlçemizin bir ihtiyacını daha gidermenin mutluğunu yaşıyoruz” dedi.

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, çevre köylerde vatandaşlar ile bir araya gelmeye devam ediyor. Son olarak Büyükkumla’yı ziyaret eden Başkan Sertaslan, muhtar Nuri Çakır ile birlikte mezarlık yolundaki çalışmayı inceledi.

“Hizmette köy ve şehir ayırmıyoruz”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Belediyesi’nin hizmetlerini ilçenin her metrekaresine yaydığını ifade ederek, “Köylerimizde ve şehir merkezimizde çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Bu yıl çok sayıda bölgede yol çalışması yaparak vatandaşlarımızın ulaşım konusunda yaşadığı engelleri ortadan kaldırdık. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Muratoba ile Katırlı arasındaki yaklaşık 5 kilometrelik yoldan köylülerimizin memnuniyeti üst seviyede olurken, çok yakında Balıkpazarı mahallemizde yaklaşık 6 bin metrekare taş parke ve kaldırım çalışmasına başlıyoruz” dedi.

“Büyükkumla’ya hayırlı olsun”

Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan özellikle yol konusunda Gemlik’in sorunlarını tek tek çözdüklerini ifade ederken, “Sahil kıyısı köylerimizden olan Büyükkumla’da vatandaşlarımızdan ve muhtarımızdan bu bölgedeki yolun yapımı konusunda çok sayıda talep aldık. Bu yoldan mezarlığa ve bu bölgedeki evlerine ulaşmak isteyen vatandaşlar yaz aylarında toz ve toprak kış aylarında ise çamurla karşılaşıyordu. Biz Gemlik Belediyesi olarak ilçemizin ulaşım konusundaki bir sıkıntısını daha ortadan kaldırarak 1500 metre uzunluğundaki bu yolda sathi asfalt kaplama çalışma yaptık ve bir ihtiyacı daha giderdik. Köylülerimize hayırlı ve uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Büyükkumla köy muhtarı Nuri Çakir ise, “Gemlik Belediyesi köyümüzde çok sayıda yatırım yaptı. Bu yoldaki yapılan çalışma ile birlikte köylülerimizin bir problemi daha çözüldü. Gemlik Belediye Başkanımız Mehmet Uğur Sertaslan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir