Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:28

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:28


Bursa Sanayicileri ve İşinsanları Derneği’nin yeni göreve gelen Yönetim Kurulu Üyeleri Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ı Tarihi Belediye Binası’ndaki makamında ziyaret ettiler.

BURSA (İGFA)- BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Küçükkayalar, yaşanan ekonomik sıkıntılara rağmen Türkiye’nin gelecek dönemde önünün açık olduğunu blirterek, “Güven, öngörülebilirlik ve istikrar var olduğu sürece Türkiye’nin 2-3 kat gelişmesinin önünde engel yok” dedi. Pandeminin ilk etkilerinin geçmesinin ardından yaşanan hızlı toparlanmanın bir süredir yerini durgunluğa bıraktığını da kaydeden Küçükkayalar, Ukrayna-Rusya meselesinde alınan doğru tavrın da etkilerinin görüleceğine inandığını da kaydetti.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş da, Bursa’da sanayinin kapladığı alanın yüzde bir bile olmadığını belirterek, “Ancak, katma değeri yüksek ürünler üreten sanayiye ihtiyacımız var” dedi.

Dünyada ve Türkiye’deki ekonomik gelişmelerin konuşulduğu ziyarete BUSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Buğra küçükkayalar’ın yanı sıra Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Nemli ile Yönetim Kurulu Üyeleri, Tülay Hacıoğlu Şengür, Serdal Can, Haluk Parlamış ve Genel Sekreter Erol Alakoç katıldılar.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir