Bursa’nın ulaşamayan mahalleleri

0

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 13:17

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 13:17


Bursa Nilüfer’de bulunan Tahtalı ve Yaylacık Mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, ulaşım sıkıntısını dile getiriyor. Şehrin hem merkezine hem de Uludağ Üniversitesi ve hastanesine giden sadece iki otobüs hattında, komşu iki mahallenin birbirine eklenmesi sonucu ile vatandaşların aktarma yapmak zorunda kaldığı durumun da ortadan kalkacağı belirtiliyor.

ERCAN ÇALIŞIR / BURSADA BUGÜN/ BURSA İGFA- Bursa Nilüfer’de bulunan ve hedefine ulaşamayan iki mahalle gündemde. Mahalle halkı, PTT, sağlık ocağı, bankamatik, lise gibi temel sosyal ihtiyaçlarına ulaşabilmeyi talep ediyor.

PTT, sağlık ocağı ve bankamatik olmayan Tahtalı Mahallesi halkı, bu ihtiyaçlarını Çalı Mahallesinde görüyor. Çalı Mahallesine otobüs olmadığı için kendi imkânları ile gitmek zorunda kalan mahalle halkı, Yaylacık Mahallesinden kalkış yapan ve Heykel’e çıkan 6-K1 hatlı otobüsün kendi mahallelerinden kalkmasını istiyor. 6-K1 hattının kalktığı Yaylacık Mahallesi, Tahtalı Mahallesine sadece 2 kilometre uzaklıkta. Haricen Heykel, Altıparmak istikametine gitmek isteyen vatandaşlar da tek otobüsle ancak Acemler’e kadar gidebiliyor. Kalan mesafeyi aktarma yapmak zorunda kalıyor. Mahalleli en azından günün erken saatlerinde Heykel, Altıparmak istikametinde bulunan okullarda okuyan öğrencilerin ve

Çalı Mahallesinde bulunan PTT, ve sağlık ocağına gitmek isteyen mahalle halkının ihtiyacını giderecek gidiş dönüş saatlerinde mahallelerinden sefer yapılmasını istiyor. 

Yaylacık mahallesinde oturan vatandaşlar ise Uludağ Üniversitesi ve hastanesine gidebilmek için aktarma yapmak zorunda kalıyor. Bu mahallede yaşayıp üniversite ve hastaneye gitmek isteyenler de Tahtalı’dan kalkan B-22K hatlı otobüsün kendi mahallelerinden kalkmasını istiyor. Bu sayede aralarında 2 kilometre olan komşu mahallelerde şehrin doğusuna ve batısına gitmek isteyen vatandaşlar, aktarma yapmak zorunda kalmayacak. Her iki otobüsün mahallelerden yeterli doluluk oranları ile kalkmadığı akla getirilecek olursa vatandaşların talebinin son derece makul olduğu ortaya çıkıyor.

Yaylacık Mahallesi ile Tahtalı Mahallesi arasında, sık kullanılan ve trafik yoğunluğu oluşan eski Mustafakemalpaşa yoluna paralel bir yol da bulunuyor. Bu yolun istenilen iki otobüsün geliş gidişinde kullanılmasıyla hem trafikten etkilenmeyeceğini hem de her iki mahallenin şehrin batısı ve doğusuna aktarma yapmasına gerek kalmadan ulaşabilmesi sağlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir