Bursalı sağlık çalışanlarından balonlu eylem

0

Eklenme tarihi: 14/03/2022 – 11:19

Son güncellenme tarihi: 14/03/2022 – 11:19


Bursa’da hekimler ve sağlık çalışanları 14 Mart dolayısıyla gökyüzüne kırmızı-beyaz balon bırakarak eylem yaptı.

BURSA (İGFA) – Bursa Tabip Odası, Aile Sağlığı Çalışanları Ebe ve Hemşire Dernekleri Federasyonu, Bursa Aile Hekimleri Derneği, Birlik ve Dayanışma Sendikası, Genel Sağlık İş Sendikası ve Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası Bursa Şubesi’nin katılımIyla Bursa’da basın açıklaması, yürüyüş ve çelenk bırakma töreni gerçekleştirdi.

Setbaşı’nda toplanan hekimler adına açıklamayı Bursa Tabip Odası Başkanı Doç. Dr. Alpaslan Türkkan yaptı. “Emeğimiz, haklarımız, sağlığımız ve geleceğimiz İçin 14-15-16 Mart’ta G(ö)REV’deyiz” diyen Türkkan, “Aile hekimliği ‘ceza yönetmeliğinin’ geri çekilmesi için, Tüm Aile Sağlığı Merkez Binalarının kamu tarafından inşa edilmesi, aynı standartlarda donanımının kamu tarafından sağlanması için G(ö)REV’deyiz! Şiddetin olmadığı, malpraktis baskısı altında ezilmediğimiz insanca çalışma koşulları, emekliliğimize yansıyacak insanca ücret istiyoruz. Halkın sağlığı için en az 20 dakika muayene süresi ayırabildiğimiz, hastaların aylarca randevu sırası beklemediği nitelikli sağlık hizmeti sunmak istiyoruz. İnsanların uzun ve sağlıklı bir ömür yaşaması için uğraşmaya adanmış bir mesleğin onurlu üyeleri olarak hakkımızın gasp edilmesine, kötü çalışma koşullarına, sefalet ücretlerine karşı “Sağlıklı Bir Gelecek Ellerimizde, Emek Bizim Söz Bizim” diyerek mücadele etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Açıklama sonrasında hekimler, Heykel’deki Atatürk Anıtı’na yürüyüş gerçekleştirdi. Yüksek katılımlı eyleme imza atan hekimler, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından anıta çelenk bıraktılar.

Mudanya Bandosu’nun da hazır bulunduğu etkinlik, kırmızı-beyaz balonların gökyüzüne bırakılmasıyla sona erdi. Etkinlikler sırasında polisin müdahaleleri de gözden kaçmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir