BURSAKART HES KODU TANIMLAMA 19 ŞUBAT SON!

0

Eklenme tarihi: 30/01/2021 – 11:02

Son güncellenme tarihi: 30/01/2021 – 11:02


BursaKart’a HES kodu tanımlaması için son gün 19 Şubat

Koronavirüs tedbirleri kapsamında büyükşehirlerde toplu ulaşım araçlarında kullanılan yolcu kartlarına HES kodu tanımlama uygulaması daha önce Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından duyurulmuştu. Bursa’nın ulaşım kartı BursaKart’ı kullananlar için de uyarı geldi. BursaKart’lar için HES kodu tanımla işleminin yapılması için belirlenen son tarih 19 Şubat 2021.

PEKİ BURSAKART’A HES KODU TANIMLAMASI NASIL YAPILIR?

Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması veya e-Devlet uygulaması üzerinden HES kodu işlemleri bölümünden ‘HES kodu oluştur’ denilerek kod alınabiliyor.

Ayrıca bir diğer yöntem olarak da cep telefonlarından SMS ile HES yazıp aralarında boşluk bırakacak şekilde T.C kimlik numarasını, Türkiye Cumhuriyeti Kimliğinde bulunan seri numarasının son 4 hanesini ve kod paylaşım süresini yazıp 2023’e kısa mesaj yollayarak HES kodu alınabiliyor.

Peki, alınan bu HES kodu Bursakart’a nasıl tanımlanacak?

Bursalıların Bursakart’ına HES kodu tanımlaması için https://www.burulas.com.tr/bursakart/hes-kodu adresine girdikten sonra, HES kodu eşleştirme bölümündeki istenen bilgileri doldurması gerekiyor.

Bu bilgilerde T.C. Kimlik No, Ad, Soyad, HES Kodu, Bursakart No, Cep Tel. No ve Mail adresinin yazılmasının ardından onaylanarak ve “Bursakart’ınıza HES kodu tanımlaması gerçekleştirildi” uyarısını görmesiyle birlikte Bursakart’a HES kodunun tanımlama işlemi tamamlanmış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir