Bursa’da Yenişehir’in kış arşivi tamam

Eklenme tarihi: 30/03/2022 – 8:08

Son güncellenme tarihi: 30/03/2022 – 8:08


Bursa’da Yenişehir ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıldönümü kapsamında düzenlenen ‘Dört Mevsim Yenişehir Fotoğraf Yarışması’nın kış etabı sergi ve ödül töreni ile tamamlandı.

BURSA (İGFA) – Osmanlı Devleti’nin ilk başşehri Yenişehir’de, yıl boyu sürecek foto safari etkinliğinde tamamlanan kış etabı için tarihi belediye meydanında sergi ve ödül töreni düzenlendi.

Yenişehirlilerin büyük ilgi gösterdiği törene Yenişehir Kaymakamı Rahmi Köse, Garnizon Komutanı Albay Kadri Bahtiyar, MHP İl Başkan Yardımcıları Cemal Ersoy, Gökhan Altun, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları, Belediye Meclis Üyeleri, kamu yararına meslek örgütleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Bursa Fotoğraf Sanatı Derneği (BUFSAD) Başkanı Serpil Savaş, Yenişehir’de düzenlenen foto safarinin özellikle Bursa’nın Türk Dünyası Başkenti ilan edildiği yılda gerçekleştirilmesinin anlamına işaret etti. Serpil Savaş, fotoğraf sanatçıları açısından da kıymetli olan böyle bir organizasyonu düzenlediği için Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın’a teşekkür etti.

Yenişehir Belediye Başkanı Davut Aydın ise, ilçe tanıtımının yanı sıra kültürel miras bilincinin yeni nesillere aktarılmasını amaçlayan Yenişehir Ulusal Fotoğraf Yarışması’nın ilk etabına katılan 300’ü aşkın yerli ve yabancı fotoğraf sanatçısını kutladı. İlk kez düzenlenen foto safarde oldukça değerli bir fotoğraf arşivinin elde edildiğini anlatan Başkan Aydın, foto safarinin
Mayıs ayı sonunda tamamlanacak bahar etabının da devam ettiğini belirterek, “Tamamlanan kış etabında çekilen fotoğrafları titizlikle değerlendiren kıymetli jüri üyelerimize teşekkür ediyor, dereceye giren ve ödül alan bütün fotoğraf sanatçısı arkadaşlarımı da yürükten kutluyorum” dedi.

Öte yandan yarışmada dereceye giren ve eserleri sergilenmeye değer bulunan fotoğraf sanatçılarından İlhan Kılınç’ın birinci olduğu yarışmada, Salih Kuş ikincilik, Mehmet Yavuz  üçüncülük, Şevki Karaca ve Alaattin Şenol mansiyon ile Ahmet Çetintaş jüri özel ödülünün sahibi oldu.

Eserleri sergilenecek sanatçılar ise şu isimler oldu:

Adnan Demir, Ahmet Turan Kural, Alev Tanrıkorur, Ayhan Polat, Cengiz Çırpan, Cengiz Bilge, Emine Sezgin, Fatih Güneş, Fatma Çınar, Gülin Yiğiter, Habibe Öztürk, Hüseyin Karahan, İsa Cida; İsmail Doğru, İsmail Hakkı Yalçın, Kazım Torun, Kemal Çavuşoğlu, Kenan Demir, Melih Erşahın, Murat İbranoğlu, Nagihan Ağa, Orhan Akça, Öyküm Karahan, Özge Aslankara, Salih Kuş, Sare Kural, Selin Şenman, Serdar Aydın, Serkan Özkan, Şevki Karaca, Tayip Başak, Uğur Çimen, Yahya Engin ve Yusuf Emer”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir