Bursa’da WC’ler de zamlanıyor

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 8:08


Her şeye gelen fahiş zamlardan sonra Bursa’da tuvalet ücretlerine de zam geliyor. Özel işletilen tuvaletler artık zamlı tarifeyle hizmet verecek.

ERCAN ÇALIŞIR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA- Bursa’da, “Buna da mı?” dedirtecek bir zam geliyor. Özel işletilen tuvaletler bundan böyle zamlı şekilde hizmet verecek. 

Bursa’da Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği ve özel işletilen tuvaletlerin yanı sıra camilerin de tuvaletinden para alınıyor. Ulu Cami tuvaletini Büyükşehir Belediyesi işletiyor. Akıllı Bukart ile girilen tuvalet halen 2 TL. Camilerde durum biraz karışık. Fiyatlar lokasyona bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Camilerde 1 buçuk TL’den başlayan tuvalet ücretleri 2 buçuk TL’ye kadar çıkabiliyor. Özel işletilen tuvaletler ise 2 TL olarak fiyatlanıyor. 

Kimi kesim, “Tuvalet gibi temel ihtiyaçtan para kazanmak doğru mu?” diye sorarken enflasyondan nasibini tuvaletler de aldı. Halen 2 TL olarak fiyatlanan tuvaletlerde zamlı tarifeler asıldı. Akıllara tuvaletlerin giderlerinin ne kadar artabileceği gelirken zam nedeninin aslında alım gücünün düşmesi olduğu belirtiliyor. Tuvaletten kazanılan para, işletmecilerin alım gücüne vurulduğunda zam nedeni ortaya çıkıyor. 15 Temmuz Şehitler meydanındaki Şehreküstü Camii altında bulunan WC işletmecisi, “Her yerde tuvalet ücreti 3 TL olmuş, bizde 3 TL yapacağız” dedi.
Yine akıllara gelen bir soru daha var. Küçük abdest- büyük abdest fiyatı ayrılacak mı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir