Bursa’da resfebe yarışmasında ödüller sahibini buldu

0

Eklenme tarihi: 15/03/2022 – 6:02

Son güncellenme tarihi: 15/03/2022 – 6:02


Dünya Matematik Günü etkinlikleri kapsamında Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bursa Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi-Matematik Bölümü iş birliğinde düzenlenen “Matematik Birleştirir” temalı Resfebe Yarışmasının Ödül Töreni, Uludağ Üniversitesi Şehir Polis Memuru İbrahim Akın Salonu’nda gerçekleştirildi.

BURSA (İGFA) – Bursa’da, görsellerin harflerin ya da çeşitli sembollerin farklı şekillerde kullanılıp ipucu olarak verildiği ve bu ipuçlarından yola çıkılarak istenilen sözcük ya da sözcük gruplarının bulunmaya çalışıldığı eğlenceli bir zekâ oyunu olan resfebe etkinliği düzenlendi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümü iş birliğindeki etkinliğin ödül töreninde yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Törene İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, Uludağ Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Atilla Akpınar ile Bölüm Başkan V. Prof. Dr. Basri Çelik,  İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mahmut Karakaya, akademisyenler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Yarışmanın ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Serkan Gür, son dönemde Millî Eğitim Bakanlığının başlattığı “Matematik Seferberliğine” vurgu yaptı. Müdür Gür, “Bursa’nın yönetici ve öğretmenleri bunu çok önceden keşfetti. Seferberliğin başlatılmasından önce Bursa’da matematik üzerine çok önemli çalışmalar yapılıyordu. Bugün burada yapılan etkinlik Bakanlığımızın yürüttüğü seferberlik açısından da öğrencilerimize matematiği sevdirme açısından oldukça önemli. Başta Rektörümüz Ahmet Saim Kılavuz olmak üzere emeği geçen akademisyen, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Programda, Hasan Hüseyin Yaşar “Dünya Pi Günü” ve Prof. Dr. Kadri Arslan “Matematik ve Astronomi” konulu sunum da gerçekleştirdi. Katılımcı protokol tören sonrasında dereceye giren çalışmaların sergilendiği sergi alanındaki çalışmalarını da inceledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir