Bursa’da oyuncaksız çocuk, çocuksuz oyuncak kalmayacak

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 7:19

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 7:19


Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Omsa Otomotiv Aks. Yed. Par. San. ve Tic. A.Ş. oyunların vazgeçilmez ögeleri olan oyuncakları çocuklarla buluşturmak üzere geçtiğimiz günlerde iş birliği protokolüne imza attı.

BURSA (İGFA) – İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür ve Omsa Otomotiv Aks. Yed. Par. San. ve Tic. A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muhsin Şaşmaz, imzalanan protokol kapsamında özel okul kurucuları ve özel okulların müdürleriyle Sadettin Türkün Ortaokulu’nda bir araya geldi.

İmzalanan protokolle çocukların zihinsel, bedensel ve psiko-sosyal gelişimlerini desteklemek, hayal gücünü ve yaratıcılığını geliştiren bilişsel ve psikomotor gelişimlerinin desteklenmek üzere çocukların farklı oyuncaklarla oynaması hedeflendiği kaydedildi.

Projede çocukların farklı oyuncaklarla buluşması, oyuncaklarını paylaşarak paylaşma duygusuna vurgu yapmak, çevremizde bulunan her insanın bizlerle aynı imkânlara sahip olmadığı konusunda farkındalık oluşturmak, sevgi ve mutluluğun paylaştıkça çoğaldığı, acı ve üzüntülerin ise paylaştıkça azaldığını öğrenmelerini sağlamak amaçlanıyor.

Toplantıda konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Serkan Gür, resmi ve özel bütün kurumlarda önceliklerinin devletine bağlı, milli ve manevi değerlerine bağlı, ahlâklı, 21. Yüzyıl aklını taşıyan, güncel becerilerinin dışında, sonraki yüzyılın becerilerine de hakim olabilecek, teknoloji üretebilecek, ar-ge yapabilecek, yapay zekayı kullanabilecek, arttırılmış gerçeklik uygulamalarına hakim olabilecek nesiller yetiştirebilmek olduğunu söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir