Bursa’da Nevruz coşkusu ilçeleri saracak

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 11:19

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 11:19


Bursa’nın 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilmesinin ardından resmi etkinlikler, 21 Mart’ta Nevruz Bayramı kutlamaları ile başlıyor. Kent merkezinin yanı sıra ilçelere göre ayrı ayrı planlanman programlar ile Nevruz coşkusu, bu yıl tüm Bursa’yı saracak.

BURSA (İGFA) – Büyükşehir Belediyesi, 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Bursa’yı ‘bu unvana layık ayrıcalıklı etkinliklerle’ dünya vitrinine çıkartacak.

Bu yıl 4. Dünya Göçebe Oyunları, 2. Korkut Ata Türk Dünyası Film Festivali, 5. Türk Dünyası Ata Sporları Şenliği ve daha pek çok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan Bursa Büyükşehir Belediyesi, etkinliklerin resmi startını 21 Mart Nevruz Bayramı kutlamalarıyla verecek.

Sabah Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayacak olan etkinlikler kapsamında, Bursa Valisi Yakup Canbolat makamında ziyaret edilecek ve sunum yapılacak. Heykel valilik önünden mehter marşları eşliğinde başlayacak kortej yürüyüşü; Atatürk Caddesi, Tayyare Kültür Merkezi, Uzun Çarşı, Kapalı Çarşı ve Cumhuriyet Caddesi’nin ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda sona erecek.

Meydandaki etkinlikler kapsamında ise mehter konseri, demir dövme, ateşten atlama, halk dansları gösterileri ve halk müziği konseri ile devam edecek. Programın kapanışı ise aynı gün saat 19.30’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde, İslam Manafov ve Turan Manafzade’nin piyona resitali ile sona edecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, hem Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinliklerinin hem de Nevruz coşkusunun tüm kenti sarması için ilçelere özel programlar düzenledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir