Bursa’da mali müşavirler seçime hazırlanıyor

0

Eklenme tarihi: 20/03/2022 – 10:58

Son güncellenme tarihi: 20/03/2022 – 10:58


Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu’nda başkan adaylığı için öne çıkan Hüseyin Halil ve ekibinin seçim bildirgesi de bu toplantıyla kamuoyuna açıklanmış oldu.

BURSA (İGFA) – Bursa Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nın (BSMMMO) nisan ayında yapılacak genel kurulu öncesi kulisler hızlanırken, Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu’nda da önseçim heyecanı yaşanıyor. Bursa Çağdaş Muhasebeciler Grubu’nun Bursa Akademik Odalar Birliği’nde (BAOB) gerçekleştirilen aday tanıtım toplantısında aday adayları üyelerle bir araya geldi.

Başkan adayı Hüseyin Halil, pandemi döneminde yalnız bırakılan meslektaşlarının özlük sorunlarının çözümüne ilişkin adımların ivedilikle atılması gerektiği görüşüne yer verdiği konuşmasında, çatı kuruluşu Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği TÜRMOB’un etkisiz kaldığı konulardaki eleştirilerini de mesleki kamuoyuyla paylaştı.

Meslektaşlarımızdan tahsil edemedikleri ücretin KDV’si istenmeye devam edildiğine dikkati çeken Hüseyin Halil, açıklamasında, “Tüm sektörlere kolaylıklar sağlanırken, bu sektörlerin muhasebe işlemlerini yapan meslektaşlarımıza hiçbir kolaylık sağlanmamıştır. Üstüne hizmetin ifası ile KDV’nin doğduğundan bahisle KDV’nin ödenmesi istenmiştir. Mesleğimizin çatı örgütü TÜRMOB elindeki yine meslektaşa ait olup fonlarda değerlenen yaklaşık 50 milyon TL’lik, şuan yaklaşık 90 milyon TL olduğu tahmin edilen kaynağın meslektaş lehine kullanılmasına uzun süre direnmiştir. Yoğun meslektaş baskısına dayanamayarak son altı aydır yaklaşık 3 bin TL bir katkı ile meslektaşın yanında yer almaya çalışmıştır” ifadelerine yer verdi.

Hüseyin Halil Ekibi Yönetim Kurulu aday listesinde Ayhan Karaşin, Ersin Can, Hayriye Tarakçı, Mesut Serhat Yurdaor, Murat Güner, Seçil Bayram, Yunus Arabacı ve Zeynep Levent; Denetleme Kurulu listesinde Erdal Arslan, Hülya Yüksel, Yusuf Özoğlu bulunuyor. Hüseyin Halil ekibinin Disiplin Kurulu adayları ise Cevat Sevinç, Çiğdem Kurt Bayraktar, İhsan Acar, Sertaç Konya ve Ümit Ayan yer alıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir