Bursa’da eskiye yeni rağbet! İlklere ulaşmak ister misiniz?

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 6:47

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 6:47


Bursa’da Osmangazi Heykel meydanında bir vatandaş küçük ve mütevazı dükkânında eski kitaplar ve antika ürünler satıyor. Dükkânda en eski ürün olan 1876’da kalma bir kitap da bulunuyor.

RAMAZAN ACAR / BURSADA BUGÜN /BURSA İGFA-  Heykel meydanında eski kasetler, plaklar, kitaplar ve kıyafetler satan mütevazı dükkân farklılığıyla dikkat çekiyor. Rafları tuğla ve tahtalardan, dekorları antika ürünlerden oluşan dükkân keşfedilmeyi bekliyor.

TARİH KOKAN DÜKKÂN

Bursa Osmangazi Heykel Meydanı’nda bulunan dükkânda en eski ürün olarak 1876 yılından kalan Fransızca bir kitap bulunurken bunun dışında ilk baskı imzalı kitaplar, eski kıyafetler, arşiv gazeteler, dergiler, plaklar ve kasetler de alıcılarını bekliyor. 15 yıldır bu işi yapan esnaf, sattığı ürünleri mezatlardan toplayarak tuğlalardan, ağaçlardan ve sandıklardan yaptığı raflarda sergiliyor.
Daha önce Sönmez İş Sarayı’nda yıllarca aynı konseptle hizmet veren esnaf buraya geliş nedenini şöyle açıkladı;

“Sönmez İş Sarayı’nda daha çok kaynak kitap arayan müşteri konsepti oluştuğu için buraya taşındım. Burada kendi tarzımla eski ve antika bir dükkân tasarlayarak özgün bir konsept oluşturdum ve hizmete başladım.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir