Bursa’da doğalgaz isyanı bitmiyor!

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 13:28

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 13:28


Bursa’nın Merkez Osmangazi İlçesi Yenibağlar Mahallesinde 9 sokakta doğalgaz bulunmuyor. Bir an önce doğalgaza kavuşmak isteyen mahalle sakinleri, “Oduna, kömüre, tüpe, elektriğe yetişemiyoruz” diye konuştu.

RAMAZAN ACAR / BURSADA BUGÜN/BURSA İGFA- Türkiye’nin en kalabalık 4’üncü şehri konumunda bulunan Bursa’da hala doğalgaz bulunmayan evler, sokaklar, mahalleler bulunuyor. Bunlardan biri de merkez Osmangazi İlçesine bağlı Yenibağlar Mahallesi. Mahalle’de 12 sokağın tamamında, bunların dışında 2 sokakta ise bazı evlerde doğalgaz hattı bulunmuyor. Mahalle sakinleri soruna acil çözüm bulunması için çağrılarda bulunurken, “Soba ayrı dert, tüp ayrı, şofben ayrı… Biz artık bunlardan kurtulmak istiyoruz” diye konuştu.

HER AN HER YERDE GEREKLİ

Isınmadan ocağa, fırından duşa birçok alanda tek vanayı çevirerek bizlere kolaylık sağlayan doğalgaz artık neredeyse her evde var. Olmayan evler var mı? Tabii ki var. Bursa’da bu kolaylığa ulaşamayan birçok ev bulunuyor. Bunlardan bazıları Yenibağlar Mahalllesinde bulunan; 5. Özel Sokak, 2. Göçmen Sokak, 3. Gündüz Sokak, Fethiye Sokak, 5. Aslı Sokak, Orak Sokak, 1. Ünlü Sokak, 3. Ender Sokak, Ayva Sokak, 1.Dikmen Sokak, Kuş Sokak, Esma Sokak, Ergin Sokak’ta bulunan 1 ev ve Hüsnü Güzel Caddesi’nde bulunan bazı evler doğalgaza kavuşmak için çözüm bekliyor.

“BU YAZ GELECEK”

Mahalleli yıllardır doğalgazı beklediğini söylerken Mahalle Muhtarı Adil Gökçe, “Mahallemizde doğalgaz bulunmayan 9 sokak var. Bu sokaklardaki evlerde daha öncesinde yapılması gereken işlemler vardı. Kaçak inşa edilen evler vardı. Bunlarla alakalı Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde bu konu gündeme alındı ve yasa meclisten geçti. Bu yaz doğalgazımız gelecek inşallah” diye konuştu.

“DOĞALGAZA KAVUŞALIM”

Mahalleli bir an önce doğalgaza kavuşmak isterken, “Kömür’ün tonu 5 bin lira olmuş. Mutfak tüpü 300 lira biz bunlarla başa çıkamıyoruz. Her sene oduna binlerce lira veriyoruz. Biz artık doğalgaza kavuşmak istiyoruz. Sürekli gelecek gelecek diyorlar ama hala bir çözüm göremedik. Biz de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyız. Doğalgazın neden gelmediğini de anlayamıyoruz. Bize bir şey söylesinler. Doğalgazın gelmemesinin sebebi ne? Altyapı mı uygun değil?” diye isyanlarını dile getirdi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir