Bursa’da Başkan Aktaş’tan liseli öğrencilere nasihat

0

Eklenme tarihi: 16/03/2022 – 13:38

Son güncellenme tarihi: 16/03/2022 – 13:38


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, lise öğrencileriyle buluştuğu ‘Kariyer Günleri’ temalı söyleşide, tecrübelerini paylaşarak üniversite yolundaki gençlere tavsiyelerde bulundu.

BURSA (İGFA) – Cem Sultan Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen ‘Kariyer Günleri’ kapsamında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlerle bir araya geldi.

Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun katılım sağladığı programda; Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, gençlere nasihatlerde bulundu.

Büyükşehir’in çalışmalarını paylaşan Başkan Aktaş, başkanlığı görevinden önceki iş hayatı hakkında gençleri bilgilendirdi. Kendisini dinleyenlere anne baba duası almanın önemli olduğunu söyleyen Başkan Aktaş, üniversiteye hazırlananların memur olma hayaliyle süreci geçirmesinin doğru olmayacağını belirtti.

Türkiye’nin her meslekten insana ihtiyaç duyduğunu anlatan Başkan Aktaş, “Önemli olan, mesleğimizi en iyi şekilde yapmaktır. Üniversite diplomasına zaten sahip olmalıyız. Eğitim boyunca bilgi dağarcığınızı geliştirmelisiniz. Hangi işi yaparsanız yapın, donanımlı ve bilgili olmalıyız. Sadece masa başı iş düşünmemelisiniz. Doğru hedefler belirlemelisiniz. İngilizce’nin yanında bir iki dil daha öğrenmelisiniz. Moral ve motivasyonunuzu yüksek tutmalısınız” tavsiyelerinde bulundu.

Okul Müdürü Halil İbrahim Kahya ise, öğrencilerle buluşarak bilgi paylaşımında bulunan Başkan Alinur Aktaş’a çiçek ve plaketle teşekkür etti. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir