Bursa’da asırlık çınar ‘Halime Nine’ye ‘Sağlık’lı ziyaret

Eklenme tarihi: 27/03/2022 – 13:52

Son güncellenme tarihi: 27/03/2022 – 13:52


Bursa İl Sağlık Müdürü Dr.Fevzi Yavuzyılmaz, Yaşlılar Haftası kapsamında, evde sağlık hizmeti alan 110 yaşındaki Halime Bütün’ü evinde ziyaret etti.

BURSA (İGFA) – Bursa’da İl Sağlık Müdürü Dr.Yavuzyılmaz’ın Yaşlılar Haftası kapsamında yaptığıı ziyaretine Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Salih Metin ve Evde Sağlık Hizmetleri Birimi çalışanları eşlik etti.

Ziyarette hasta yakınları ile de sohbet eden Dr. Yavuzyılmaz, aileye evde sağlık hizmetlerinden memnuniyetlerini de sordu. Evde sağlık hizmetlerinden memnuniyetlerini dile getiren Bütün Ailesi, İl Sağlık Müdürü Dr. Yavuzyılmaz’a ve sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

Son yıllarda yaşlı nüfusun tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de arttığını belirten Bursa İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Bursa’da nüfusun yüzde 10’unu 65 yaş üstü, yüzde 3,34’ününde 75 yaş üstü vatandaşlardan oluştuğunu söyledi.

“Yaşlılarımıza yönelik, gerek birinci basamak gerek ikinci basamak gerekse ileri seviye sağlık hizmetlerinde; engelsiz, hızlı ve verimli bir sağlık hizmeti sunmayı amaçlıyoruz” diyen Dr. Yavuzyılmaz, ” Palyatif hasta hizmetleri, evde sağlık hizmetlerimiz sürüyor. Ancak yaşlılara yönelik evde sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi, tanı, tedavi ve izleme programları hazırlanması ve yaşlılara sağlık hizmeti verecek personelin eğitilmesi konusunda çalışmalarımız var” diye konuştu.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Bursa Şehir Hastanesi’nde geriatri polikliniği olduğu bilgisini veren Dr.Yavuzyılmaz “Geriatri, 65 yaş ve üstü hastaların sağlık sorunları, hastalıkları, sosyal ve fonksiyonel yaşamları, yaşam kaliteleri, koruyucu hekimlik uygulamaları ve toplum yaşlanması ile ilgilenir. 65 yaş üstü hastalarımız için branş hekimlerimizin destekleri ile hastanede fiziksel, sosyal ve psikolojik destek alanları oluşturmayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir