Eklenme tarihi: 29/03/2022 – 15:08

Son güncellenme tarihi: 29/03/2022 – 15:08


AK Parti İl Şehit ve Gaziler Komisyonu, ülkesinin geleceği için canını feda eden 600 şehidimizi anlamlı bir etkinlikle yad etti.

BURSA (İGFA)– AK Parti İl Başkanlığı, Çanakkale Şavaşları’nda en fazla şehit veren şehir olan Bursa’nın kahramanlarını 15 Temmuz Demokrasi / Şehitler Meydanı’nda gerçekleştirilen programla andı. Meydana kurulan stantta vatandaşlarla biraraya gelen AK Parti Bursa il başkan yardımcıları ve çeşitli kademelerden yöneticiler, Bursalı 600 şehidin anısını yaşatmak için hazırlanan 600 fidan ve şehitlerimizin vatanları için feda ettikleri kişi başına ortalama olarak düşen 25 cc’lik kanın simgeleri sembolik kan tüplerini hediye etti. Sembolik kan tüpleri ve fidanlarını hediye olarak alan vatandaşlar, 15 Temmuz Demokrasi / Şehitler Meydanı’nda haftanın her günü kurulan Türk Kızılay aracında kan bağışında bulundu.

Gerçekleştirilen program hakkında açıklamalarda bulunan AK Parti İl Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanı Kevser Öztürk, şunları söyledi:

“Bu güzel ülkeyi bizlere kanları, canları pahasına emanet bırakan tüm şehitlerimize minnetimizi sunmak için ne yapsak azdır. Bugün de dualar ve sembolik hediyelerimizle Bursalı 600 şehidimizi ve tüm şehitlerimizi Bursalı Hemşehrilerimizle birlikte yad ettik. Programımıza destek veren tüm dava arkadaşlarımıza ve katılımları ile bizleri onurlandıran halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir