Bursa Yıldırım’da kadınlara araç bakım eğitimi

Eklenme tarihi: 27/03/2022 – 8:59

Son güncellenme tarihi: 27/03/2022 – 8:59


Bursa’da Yıldırım Belediyesi Sosyal İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi’nde ‘Yolda Kalma Güvende Kal’ sloganıyla kadın sürücülere ‘Araç Tamir ve Bakım Eğitimi’ veriliyor.

BURSA (İGFA) – ‘Yolda Kalma Güvende Kal’ sloganıyla kadın sürücülere verilen ‘Araç Tamir ve Bakım Eğitimi’nde Yıldırımlı kadınlar, lastik değişiminden zincir takmaya, araç periyodik bakımından basit arızalara, yağ değişiminden motor suyu kontrolüne kadar tüm günlük haftalık ve aylık araç bakımlarını hem teorik hem de uygulamalı olarak öğrenme imkânı buluyorlar.

Eğitim sayesinde kadın sürücülerin araçlarının bakımlarını kendilerinin yapabileceklerini belirten Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, kadınların sosyal hayatın içinde güçlü bir şekilde yer alması için çalışmalar yürüttüklerini belirterek, “Bu kapsamda kadın sürücülerimize yönelik ‘Yolda Kalma Güvende Kal’  başlığı altında araç bakım eğitimi hayata geçirdik. Kursun ilk etabında, İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından güvenli araç kullanımı için sürücü davranışlarının geliştirilmesi, trafik güvenliği, trafik kurallarıyla ilgili mevzuat, trafik adabı, etik değerler, sürüş psikolojisi, sürücünün iş sağlığı ve güvenliği, araç bakım kontrolü, ulaşımda enerji verimliliği ve zaman yönetimi konularında kursiyerlere 15 saatlik teorik eğitim verildi. Kadınlarımıza yönelik bu tarz eğitimleri artırarak sürdüreceğiz” dedi.

About Author

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir