Bursa protokolü fidanları toprakla buluşturdu

0

Eklenme tarihi: 21/03/2022 – 14:29

Son güncellenme tarihi: 21/03/2022 – 14:29


Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla Mudanya’nın Göynüklü Mahallesi’nde fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi.

BURSA (İGFA) – Bursa’nın Mudanya ilçesi Göynüklü Mahallesi’nde Bursa Orman Bölge Müdürlüğü’nce 21-26 Mart Orman Haftası dolayısıyla düzenlenen fidan dikim etkinliğine Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Yalçın, Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Bursa Orman Bölge Müdürü Mustafa Ülküdar’ın yanı sıra il ve ilçe protokolü ile siyasi parti temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Törende konuşan Bursa Valisi Yakup Canbolat, ormanların korunması, geliştirilmesi, iyileştirilmesi açısından önemine vurgu yaptı. Alınan nefesin hayat bulan suyun ana kaynağı olan ormanların, toprak kaymaları ve erozyonların önlenmesi için tek çare ve doğal önlem aracı olduğunu belirten Vali Canbolat, “Bu nedenle koruyup, kollayıp, değer verip, ormanlarımızı mümkün olduğunca çoğaltmamız hayat felsefemiz olmalıdır” dedi.

Daha sonra katılımcılar, ağaç dikim sahasına geçerek, fidanları toprakla buluşturdu ve ilk can sularını verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir