Bursa Osmangazi’de öğrenciler çevre için yarışacak

Eklenme tarihi: 23/03/2022 – 9:48

Son güncellenme tarihi: 23/03/2022 – 9:48


Osmangazi Belediyesi’nin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlediği ‘Okullar Yarışıyor Çevre Kazanıyor’ isimli geri dönüşüm yarışması başladı.

BURSA (İGFA)- Atıklarının doğru yöntemle toplanması konusunda çeşitli projeleri hayatageçiren Osmangazi Belediyesi, geri dönüşüm konusunda anlamlı biretkinliğe imza attı. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, İlçe MilliEğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenledikleri ‘Okullar Yarışıyor ÇevreKazanıyor’ yarışmasıyla, öğrencilere kağıt-karton, plastik, elektronik vemetal atıkların ekonomiye kazandırılması için ayrı ayrı toplanmasınınönemini vurgulamayı hedeflediklerini belirtti.

Yarışma hakkında bilgiler veren Başkan Dündar, “Öğrencilerimiz, bu yıl dageri dönüşüme en fazla atık toplamak için ter dökecek. İlk ve ortaokullarınyarışacağı etkinlikte, atıklar 31 Mayıs tarihine kadar teslim edilecek.Temizlik İşleri Müdürlüğü’müzün yaptığı değerlendirme sonunda ise 5Haziran Dünya Çevre Günü’nde öğrencilerimize Sukaypark’ta görkemli birşenlik düzenlenecek. Evlatlarımızın doyasıya eğleneceği program, ödültöreni ile sona erecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir