Bursa Osmangazi Belediyesi kalitesini taçlandırdı

0

Eklenme tarihi: 17/03/2022 – 11:48

Son güncellenme tarihi: 17/03/2022 – 11:48


Bursa’da Osmangazi Belediyesi, Bilgi İşlem Müdürlüğü öncülüğünde başlattığı eğitim ve iyileştirme çalışmalarını tamamlayarak, sahip olduğu bilginin gizliliği, bütünlüğü ve erişilebilirliğini garanti altına alan ‘ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’ belgesini alarak kalite ve başarısını kurumsal anlamda da taçlandırdı.

BURSA (İGFA) –  Osmangazi Belediyesi, yaklaşık 6 ay süren çalışmaların ardından kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasına dair süreç ve bilgi sistemlerini de içine alan ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgesini alarak başarılarını kurumsal anlamda da taçlandırdı.

Bilgi İşlem Müdürlüğü’nün koordinasyonunda yürütülen çalışmalarda Mali Hizmetler Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Müdürlüğü ve Destek Hizmetleri müdürlüklerinin bilgi güvenliği süreçleri yeniden yapılandırıldı.

Muhasebe, finans, insan kaynakları, hukuk ve Bilgi İşlem faaliyetlerinin elektronik bilgi varlıkları ile bu varlıkları korumak amacıyla kullandığı bilişim güvenliği incelendi. Yapılan tüm çalışmalar neticesinde Osmangazi Belediyesi “ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi” sertifikasını almaya hak kazandı.

Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) tarafından akredite edilen A tipi muayene kuruluşu RoyalCert uluslararası Belgelendirme Kuruluşu tarafından yapılan denetimlerin ardından düzenlenen belgeyi teslim alan Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, alınan bu belge ile var olan bilgi güvenliğinin bir kez daha tescillenmiş olduğunu söyledi.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetiminin kurumsal bilgi güvenliğinin sağlanmasında insanları, süreçleri ve bilgi sistemlerini içine alan ve ilgili taraflara güven veren bir sistem olduğunu belirten Başkan Dündar, yeni sertifikanın belediyeye, çalışanlarına ve Osmangazili hemşerilerine hayırlı olmasını diledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir